Coraz większa liczba alkoholików jako wspomagającą metodę leczenia alkoholizmu wybiera Esperal. W Katowicach jego dostępność jest bardzo szeroka. Obecnie substancja czynna Esperalu nie cieszy się już złą sławą, ponieważ udowodniono, że jest całkowicie bezpieczna dla trzeźwego organizmu.
Co prawda awersyjne metody leczenia alkoholizmu nadal mają tyle samo przeciwników, co zwolenników, jednak nie są już porównywane do metod eksperymentalnych. To duża zmiana w postrzeganiu tego rodzaju oddziaływań terapeutycznych. W połączeniu z innymi elementami kompleksowej terapii alkoholizmu pomagają skutecznie wyjść z nałogu. Esperal w Katowicach to dobry wybór dla każdego, kto chce przerwać ciąg alkoholowy. Przekonaj się dlaczego.
Disulfiram, czyli Esperal
Esperal w Katowicach dostępny w wielu aptekach oraz placówkach medycznych, w których odbywają się zabiegi implementacji wszywki alkoholowej. Jego substancją czynną jest disulfiram. To związek chemiczny, który patologicznie wpływa na funkcjonowanie wątroby. Choć brzmi to nie najlepiej, prawda jest taka, że na organizm trzeźwego pacjenta substancja ta nie wywiera żadnego wpływu. Pozostaje całkowicie obojętna dla wszystkich tkanek i układów aż do momentu zetknięcia się w krwiobiegu z alkoholem. Dochodzi wtedy do tzw. reakcji disulfiramowej.
Jest ona odpowiedzią organizmu na nadmierne stężenie w nim aldehydu octowego. Jednak skąd on się bierze w organizmie, skoro pacjent spożywa alkohol etylowy? Odpowiedź jest prosta. Disulfiram zaburza proces wydzielania jednego z najważniejszych dla metabolizmu alkoholu enzymów. Mowa tu o dehydrogenazie aldehydowej. To za jej pośrednictwem przekształca się alkohol do dwóch postaci – szkodliwej (aldehyd octowy) i obojętnej dla organizmu (kwas octowy). Jeśli enzymu tego brakuje, szlak metaboliczny zostaje zaburzony. W rezultacie dochodzi do nieprawidłowości w procesie trawienia. Aldehyd octowy nie może zostać ani przekształcony, ani szybko usunięty z organizmu. Wobec tego pacjent odczuwa nieprzyjemne dolegliwości opisywane zwykle jako zwielokrotnione objawy kaca. O ile zwykły kac zazwyczaj nie stanowi realnego zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka, o tyle symptomy zatrucia alkoholem podczas terapii Esperalem – już tak.
Dlatego też podstawowym zaleceniem każdego lekarza wykonującego zabieg „zaszycia” jest wstrzemięźliwość pacjenta od spożywania alkoholu. Dotyczy to każdej ilości substancji odurzającej. Należy zatem wystrzegać się nie tylko czystego alkoholu etylowego, ale również jego pochodnych i dodatków. Nadziewane słodycze, perfumy, kosmetyki, płyny do higieny jamy ustnej, a nawet ocet mogą spowodować wystąpienie nieprzyjemnych reakcji organizmu. Esperal wydziela się do krwiobiegu bez ustanku, dzięki czemu pacjent nie musi pamiętać o przyjmowaniu kolejnych dawek leku. Zapewnia to najwyższy stopień skuteczności leczenia.
Esperal w Katowicach
Wszycie Esperalu w Katowicach możliwe jest niemal od ręki w Centrum Medycznym Galmedic. Aby móc skorzystać z zabiegu, konieczne jest pozostawanie w trzeźwości. Alkoholik musi zatem najpierw przerwać ciąg alkoholowy. Może to zrobić również w specjalistycznej placówce, pod okiem doświadczonych lekarzy i psychoterapeutów. Jeżeli pacjent zgłosi się do placówki, pozostając w stanie upojenia alkoholowego, ale zadeklaruje chęć rozpoczęcia leczenia, zwykle kieruje się go na odtrucie alkoholowe. Wszystkie elementy kompleksowej terapii alkoholizmu są bowiem dostępne w Galmedic dla każdego pacjenta.
Esperal w Katowicach wszywa się szybko i bezboleśnie. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny. Chirurg wykonuje na ciele pacjenta niewielkie nacięcie o głębokości do kilku centymetrów. Najczęściej miejscem implementacji wszywki alkoholowej jest okolica mięśnia pośladkowego. Jałową tabletkę z odpowiednio dobraną dawką leku umieszcza się nad pośladkiem, podpowięziowo. Lokalizacja ta zapewnia komfort i dyskrecję. Po zakończeniu zabiegu ranę zespala się przy użyciu szwów, które po kilku dniach należy usunąć. Wtedy konieczne jest udanie się do specjalisty, który przy okazji dokonuje kontroli stanu rany i ocenia powstałą bliznę.
Skuteczność Esperalu uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta. Organizmy alkoholików różnie reagują bowiem na obecność disulfiramu w krwiobiegu. Niektórzy będą próbowali „przepić” wszywkę, co może doprowadzić do wystąpienia stanu zagrożenia ich zdrowia, a nawet życia. Niekiedy zdarza się, że skuteczność wszywki zostaje ograniczona. Dzieje się tak głównie z powodu powstałej w okolicy wszytej tabletki torbieli. Można ją jednak łatwo usunąć, korzystając z konsultacji lekarskiej.
Alternatywa czy dodatek?
Awersyjne metody leczenia alkoholizmu mają na celu „odstraszenie” alkoholika od spożywania alkoholu. To, co dotychczas kojarzyło mu się z relaksem, przyjemnością i odprężeniem, po „zaszyciu” ma wzbudzać strach, niepewność i obawy. Ponieważ najbardziej boimy się niewiadomego, alkoholik powstrzymuje się od spożywania alkoholu w wyniku lęku przed reakcją organizmu na połączenie go z lekiem. Dzięki temu terapia Esperalem jest skuteczna. Choć oddziałuje w sposób bezpośredni na psychikę człowieka, stanowi uzupełnienie podstawowych metod leczenia alkoholizmu.
W związku z tym nie należy traktować wszywki alkoholowej jak samodzielną metodę leczenia uzależnienia. Nie jest ona zatem alternatywą ani dla detoksu, ani tym bardziej psychoterapii. Aby oddziaływania terapeutyczne były jak najskuteczniejsze, powinny być wieloetapowe i mieć charakter wielowymiarowy. Przeprowadzane w specjalnie do tego celu przystosowanej placówce dbają o dobro i bezpieczeństwo pacjenta.
Wszywka alkoholowa jest skuteczna przez dłuższy czas. Stopniowe uwalnianie się disulfiramu do krwiobiegu pacjenta może trwać nawet do roku. To zatem dobry czas na rozpoczęcie pozostałych działań terapeutycznych. Gdy ciąg alkoholowy zostanie przerwany i pacjent „zaszyje” się, warto skorzystać z detoksu alkoholowego. Za jego pośrednictwem przywraca się równowagę ciału pacjenta. Aby „popracować” nad jego stanem psychicznym, nastawieniem oraz motywacją, należy udać się do specjalistów prowadzących psychoterapię alkoholizmu. To przede wszystkim wykwalifikowani psychoterapeuci, psycholodzy, psychiatrzy, terapeuci leczenia uzależnień, którzy posiadają niezbędną wiedzę i możliwości pozwalające służyć pomocą nawet najbardziej zatwardziałym alkoholikom.
Esperal w Katowicach – dostępność i cena
W Centrum Medycznym Galmedic Esperal wliczony jest w cenę wykonywania zabiegu. Wobec tego pacjent nie musi samodzielnie poszukiwać w aptece określonej dawki leku. Nie potrzebuje skierowania ani recepty. Ograniczenie formalności i dokumentacji do niezbędnego minimum skutkuje zwiększeniem zainteresowania pacjentów. To, wydawać by się mogło, niewielkie udogodnienie ceni sobie większość chorych. Zgłaszając się na zabieg, są kierowani najpierw do lekarza specjalisty. To on przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Jego celem jest nie tylko zapoznanie się z historią choroby pacjenta, ale i określenie ewentualnych przeciwwskazań i ryzyka powikłań po zabiegu. Choć to niezwykle rzadkie przypadki, lekarz musi dokładnie zbadać każdego pacjenta, by zadbać przede wszystkim o jego bezpieczeństwo.
Esperal w Katowicach kosztuje stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę jego długie działanie. Cena wykonania takiego zabiegu waha się od 650 do 1900 złotych. Uzależniona jest głównie od preferencji i oczekiwań pacjentów. Może on bowiem wybierać wśród wielu ofert pakietowych. Dowolne konfiguracje, łączenie poszczególnych elementów kompleksowej terapii alkoholizmu oraz dodatkowe udogodnienia wpływają na różną wysokość deklarowanych cen. Wszycie Esperalu z jednorazową lub kilkukrotną konsultacją lekarską nie kosztuje więcej niż 1000 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że to cena za około rok skutecznego leczenia, warto wybrać metodę awersyjną jako wspomagającą terapię leczenia alkoholizmu. Większość trzeźwych alkoholików uważa ponadto, że koszt wszywki jest adekwatny do jej działania.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS