A A+ A++

Śmierć Ireny Jarockiej była wielkim ciosem Polaków. Piosenkarkę po prostu uwielbiano. Informacja o tym, że artystka przegrała walkę z rakiem mózgu, była druzgocąca. Jarocka pozostawiła męża i córkę. Najbliżsi piosenkarki są wdzięczni za piękny gest ze strony władz miasta, który na zawsze upamiętni ich ukochaną żonę i matkę.

Jak podaje “Rewia”, las na Tarchominie, który tak uwielbiała Jarocka, od teraz jest parkiem jej imienia. – Mieszkaliśmy niedaleko. Irena tam spacerowała, widywała się z sąsiadami. To był jej azyl, miejsce, w którym porządkowała myśli i gdzie żegnaliśmy się przed jej odejściem – opowiadał jej mąż, Michał Sobolewski.

Kiedy małżeństwo wróciło z USA, Tarchomin stał się nowym domem. Małżonkowie byli bardzo szczęśliwi. W Stanach Zjednoczonych Jarocka nie zajmowała się śpiewaniem, lecz wychowywaniem córki.

– Michał poświęcał dla mnie karierę, godząc pracę zawodową z prowadzeniem domu. Kiedy więc dostał propozycję pracy nad sztuczną inteligencją, zdecydowałam się zostawić śpiewanie, przyjaciół, być z nim i dzieckiem. Bo w małżeństwie musi być układ partnerski oparty na wzajemnej wyrozumiałości – mówiła piosenkarka.

Tęsknota za Polską dawała jednak znać. Po powrocie do kraju artystka szczególnie ukochała sobie tarchomiński las. Z tego powodu jej mąż jest szczególnie wzruszony gestem ze strony władz miasta.

– Jest z tego powodu szczęśliwy. Wciąż bardzo kocha żonę i czuje się odpowiedzialny za to, aby pamięć o niej była wciąż żywa – cytuje znajomą rodziny “Rewia”.

Przeciwniczką “lasu dla Jarockiej” była Krystyna Prońko. – Przed wyjazdem Ireny na emigrację odwiedziłam ją w jej domu, ale to było w dzielnicy Groty. Nie wiem, gdzie mieszkała po powrocie, ale najdłużej mieszkała w Sopocie – przekonywała w 2017 r. jako radna PO.

Zabawki dla dzieci na święta. “Nie kupujmy pod presją czasu”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyższa emerytura dla rocznika 1953 – wniosek tylko do 11 stycznia
Następny artykułZiemia w gorączce. Obserwacje satelitarne pomocne w diagnozie i reagowaniu