A A+ A++

fot. ZielonaNews.pl

Rozpoczęła się realizacja kolejnego tzw. zielonego przystanku w Zielonej Górze. Znajdować się będzie przy ul. Boh. Westerplatte przy DT Centrum.

To właśnie przystanek przy u.. Boh. Westerplatte zdobył najwięcej głosów (428 głosów). Teraz jest w trakcie realizacji. Pojawiła się już zielona ściana, w której widać pierwsze rośliny. Jak informował magistrat głównym elementem roślinnym przystanku będzie właśnie taki wertykalny ogród ukształtowany w zieloną ścianę. Konstrukcja ściany będzie niezależna od wiaty przystankowej.

Jaka będzie roślinność?

– Rośliny dobrane do kompozycji eksponowane będą na dwóch stanowiskach: słonecznym i zacienionym. Rośliny budujące ściany będą miały w większości zielone liście, zdobią je przez cały rok. Duża różnorodność roślin zapewni aspekt ozdobny, ich różne okresy kwitnienia nadadzą miejscu zmienność w czasie całego okresu wegetacyjnego. Wszystkie rośliny dobrane do projektu będą wieloletnie i dostosowane do trudnych warunków miejskich. Ogrody wertykalne będą wyposażone w system automatycznego nawadniania – czytaliśmy w opisie projektu, który pojawił się podczas głosowania.

Będą drzewa i zdrój z wodą pitną

Będzie też miejsce na drzewa. – Będą to drzewa o pokrojach kolumnowych z koronami od samej ziemi. Przestrzeń pod drzewami obsadzona będzie bylinami i tulipanami botanicznymi. Proponowany gatunek to wiśnia piłkowana „Amonogawa”. Przestrzeń pod drzewami obsadzona będzie bylinami i tulipanami botanicznymi. Bardzo ozdobny efekt kwitnienia drzewa będziemy podziwiać w maju. Jesienią przepięknie przebarwi się na pomarańcz i czerwień. Drzewo nie wydaje owoców – wyjaśniał w ubiegłym roku magistrat.  Wyposażenie przystanku będzie uzupełnione o dodatkowe ławki, tzw. poczekajki, zdrój z pitną woda i ładowarki urządzeń elektronicznych. Wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości technicznych dla sadzenia drzew w gruncie, proponuje się postawienie dużych pojemników dla drzew w formach naturalnych. Dla przystanku przy Bohaterów Westerplatte dedykowany jest Amelanchier lamarcki – świdośliwa Lamarca.

PODZIEL SIĘ

Facebook

Twitter

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSubwencje PFR będą umorzone. Jest zgoda UE
Następny artykuł#MSGdla medyków. Mały gest, wielka sprawa zamknięte w piernikowym smaku