A A+ A++

Sprawa rozstrzygnięcia przetargu na budowę żłobka i przedszkola na os. Budziwój ciągnie się już od dłuższego czasu.

Pechowe przetargi na budowę żłobka i przedszkola na os. Budziwój

Pierwsze podejście do wyboru firmy, która budynki zaprojektuje i wybuduje, było nieudane. Do przetargu stanęły trzy firmy. Miasto odrzuciło jednak ich oferty, ponieważ dwie były z błędami formalnymi, a trzecia o wiele za wysoka.

W sierpniu ogłoszony został drugi przetarg. Jednak i z nim były problemy. Zgłosiło się czterech zainteresowanych realizacją tego zadania. Jednak nawet najniższa ze złożonych ofert – prawie 15,2 mln zł przekraczała kwotę (14,1 mln złotych), którą miasto ma na to zadanie zarezerwowaną w budżecie. 

Gdy wydawało się, że wszystko zmierza ku podpisaniu umowy, do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu. KIO uznało argumentację strony wnoszącej protest, co spowodowało, że władze Rzeszowa musiały unieważnić przetarg i ponownie pochylić się nad oceną ofert.

13 listopada przetarg ponownie został rozstrzygnięty. Wygrała go firma Solkan z Rzeszowa, która miała wybudować dwie placówki edukacyjne za 15 862 380 zł, co w porównaniu do konkursu ofert z końca września było kwotą o ponad 700 tys. złotych wyższą niż zaproponowana cena podczas pierwszego przetargu przez Zakład Remontowo-Budowlany Jan Ciepły z Rzeszowa (15 100 279 zł).

Jednak okazuje się, że Krajowa Izba Odwoławcza ponownie otrzymała odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu. Podjęta 4 grudnia przez KIO decyzja była taka sama jak w przypadku pierwszego konkursu ofert, czyli unieważniono przetarg i nakazano kolejne rozpatrzenie ofert.

Czy inwestycje na os. Budziwój będą zrealizowane do 2021 roku?

To stawia pod wielkim znakiem zapytania termin realizacji inwestycji, która według założeń ratusza miała być zrealizowana w połowie 2021 roku. Tak szybkie wykonanie ma być możliwe, dzięki zastosowaniu technologii modułowej opartej o moduły w konstrukcji stalowej, jednak wobec kłopotów z rozstrzygnięciem przetargu, data oddania żłobka i przedszkola najpewniej odsunie się w czasie. Na razie nie wiadomo również, kiedy ponownie zostaną rozpatrzone oferty.

Jak informuje miasto, żłobek na 150 dzieci ma mieć niespełna 1500 m kw. powierzchni, a przedszkole na 120 dzieci – 1,1 tys. m kw. Oprócz stworzenia samych budynków, wykonawca będzie musiał wybudować drogę dojazdową, chodniki i parkingi, ogrodzić teren, zasadzić zieleń, zorganizować place zabaw, zamontować oświetlenie zewnętrzne.

Inwestycja otrzymała także dofinansowanie rządowe w kwocie 4,5 mln złotych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWęgrzy zarobią więcej za medale w Tokio. Zobacz, ile obiecał im Orban
Następny artykułWniosek o przeniesienie sprawy Tymochowicza do sądu okręgowego odrzucony. “Wszyscy są równi wobec prawa”