Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 12 454 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 605 chorych na Covid-19. Bilans epidemii koronawirusa w Polsce to 1 159 901 zakażonych. Nie żyje 23 914 spośród nich. Rząd rozważa zakaz podróży służbowych, być może wprowadzenie także innych restrykcji. Decyzja ma zostać ogłoszona dziś. Najważniejsze informacje na temat przebiegu pandemii w Polsce i na świecie znajdziecie w naszej relacji na żywo.
– Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 12 454 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 605 chorych na Covid-19. Bilans epidemii koronawirusa w Polsce to 1 159 901 zakażonych. Nie żyje 23 914 spośród nich.
– Rząd rozważa nowe restrykcje. Dziś dowiemy się, czy zamknięte zostaną stoki i hotele. O szczegółach tych planów piszemy >>>TUTAJ<<<.
Rząd Mateusza Morawieckiego ma ogłosić dzisiaj nowe koronawirusowe obostrzenia, które miałyby wejść w życie 28 grudnia. Restrykcje dotyczyć mają – jak wynika z ustaleń dziennikarzy RMF FM – zwłaszcza hoteli i najprawdopodobniej stoków narciarskich. Wirtualna Polska donosi natomiast, że pod uwagę brany jest również scenariusz zakazu przemieszczania się w sylwestra.
W ciągu minionej doby w Indiach, czwarty dzień z rzędu, liczba nowych przypadków Covid-19 wyniosła poniżej 30 tys. Potwierdza to zniżkowy trend w tym kraju. Wykryto 24 010 nowych infekcji koronawirusowych i zmarło 355 kolejnych osób, u których zdiagnozowano SARS-CoV-2.
Od początku pandemii w Indiach potwierdzono 9,95 mln zakażeń koronawirusem. Zmarło 144 451 osób.
“Przedłużenie obostrzeń wydaje się bardzo realne. Nowy lockdown to rekomendacja ministra zdrowia i decyzja premiera, jednak z punktu widzenia sytuacji epidemicznej, w jakiej teraz się znajdujemy, uważam, że nie jest on wykluczony” – mówi w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” szefujący GIS Krzysztof Saczka.
Od poniedziałku trwa akcja “Choinki dla medyków od słuchaczy RMF FM”. Nasi wysłannicy odwiedzają szpitale covidowe w całym kraju, by w imieniu naszych słuchaczy podziękować pracownikom ochrony zdrowia za ich ciężką pracę przy leczeniu chorujących na Covid-19. Dziś nasz konwój dotrze do szpitali w Białymstoku, Warszawie i Kielcach.
Rząd Włoch i władze regionów nie mogą porozumieć się w sprawie dodatkowych restrykcji, które miałyby zostać wprowadzone w okresie świąteczno- noworocznym. Trwa próba sił między zwolennikami surowych ograniczeń i przeciwnikami zaostrzania przepisów.
Na tydzień przed Bożym Narodzeniem Włosi nadal nie wiedzą, co będzie zabronione w ich trakcie. Wcześniej rząd zapowiedział, że od 21 grudnia do 6 stycznia obowiązywać będzie zakaz podróży między regionami bez ważnej potrzeby, a w pierwszy i drugi dzień Świąt oraz w Nowy Rok nie wolno opuszczać gminy, w której się mieszka. Ponadto utrzymana zostanie godzina policyjna od 22:00 do 5:00.
Jednak te zapowiedziane restrykcje uznano za niewystarczające, by zahamować wzrost zakażeń i zgonów. We Włoszech zmarło od początku pandemii 66,5 tysiąca osób – najwięcej w Europie.
Górnośląskie Centrum Rehabilitacji “Repty” w Tarnowskich Górach podjęłó się leczenia pacjentów, którzy przeszli Covid-19.
Mamy informacje ze szpitali, gdzie powstały oddziały covidowe, że pacjenci, którzy opuszczają taki oddział, są bardzo osłabieni, mają problemy z koncentracją, polineuropatię, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Tymczasem nasi specjaliści od lat znani są z tego, że pomagają stanąć na nogi pacjentom z zaburzeniami ortopedyczno-neurologicznymi – powiedział dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji “Repty” Norbert Komar.
Należąca do samorządu województwa śląskiego placówka nawiązała współpracę ze szpitalami chorób płuc w Pilchowicach i w Orzeszu.
Członkowie reprezentacji Szwecji na Tour de Ski w biegach narciarskich, który rozpocznie się w Nowy Rok, spędzą święta Bożego Narodzenia w kwarantannie. Izolację mają rozpocząć 24 grudnia – zdecydowała rodzima federacja.
Szwedzcy kadrowicze nie będą mogli zjeść wigilijnej kolacji z rodzinami, a w izolacji będą przebywać do 30 grudnia, kiedy samolot czarterowy przewiezie ekipę do szwajcarskiego St. Gallen. Kwarantannę będą musieli przejść nie tylko zawodnicy, ale trenerzy oraz działacze, którzy pojadą na Tour de Ski.
Potwierdzone przypadki koronawirusa w Niemczech wzrosły ubiegłej doby o 26 923 do łącznej liczby 1 406 161. Zmarło kolejne 698 osób – co zwiększyło ogólną liczbę ofiar śmiertelnych do 24 125 – poinformował Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI).
Wczoraj wprowadzony został w Niemczech pełny lockdown, który obowiązywać będzie przynajmniej do 10 stycznia.
Uniwersytet Johnsa Hopkinsa (UJH) w Baltimore poinformował, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Ameryce 3019 ofiar śmiertelnych Covid-19. Obecność koronawirusa wykryto u 198 267 kolejnych osób.
Jak oblicza UJH od wybuchu epidemii w USA odnotowano w sumie 16 mln 959 364 przypadki zakażenia wirusem. Liczba ofiar śmiertelnych sięga 307 291.
Dochodzi do kontrowersji na tle dystrybucji szczepionek przeciwko koronawirusowi. M.in. J.B. Pritzker, gubernator Illinois, gdzie mieszka wielu Polaków, zarzucał federalnej służbie zdrowia, że jego stan otrzymał mniej dawek aniżeli przewidywały ustalenia. Jego zdaniem dostawy w całym kraju zaplanowane na najbliższe dwa tygodnie zostały zmniejszone o połowę.
Ministerstwo zdrowia Meksyku poinformowało o 10 297 nowych przypadkach koronawirusa i 670 kolejnych zgonach. Całkowita liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła do 1 277 499 a ofiar śmiertelnych do 115 769.
Meksyk ma otrzymać jako pierwszy kraj Ameryki Łacińskiej szczepionkę na Covid-19 firm Pfizer i BioNTech.
Prezydent elekt Joe Biden zaszczepi się w przyszłym tygodniu na koronawirusa – poinformowały anonimowo osoby z jego otoczenia. Jeszcze szybciej, bo już w piątek szczepionkę przyjmie wiceprezydent z obecnej administracji Mike Pence oraz jego żona Karen – poinformował Biały Dom.
Obaj politycy zamierzają przyjąć szczepionkę publicznie aby – jak podkreślono – wzmocnić do niej zaufanie Amerykanów.
Biden oświadczył we wtorek, że naczelny epidemiolog kraju dr Anthony Fauci poradził mu aby zaszczepił się “raczej szybciej niż później”. Dodał, że w pierwszej kolejności powinni być zaszczepieni pracownicy medyczni i inne osoby najbardziej narażone na zakażenie.
Nie chcę wysuwać się przed szereg, ale chcę zademonstrować Amerykanom, że przyjęcie (szczepionki) jest bezpieczne – powiedział prezydent elekt.
Do chińskiego miasta Wuhan uda się w przyszłym miesiącu grupa 10 międzynarodowych ekspertów w celu zbadania źródeł koronawirusa – poinformowała Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO). Pekin, po długich negocjacjach i wahaniach, wyraził zgodę na przybycie misji.
Jak informują media brytyjskie, władze chińskie długo zwlekały z wydaniem zgody na niezależne badania źródeł pandemii i przybycie do miasta międzynarodowych ekspertów. Negocjacje z WHO trwały wiele miesięcy.
Uważa się, że wirus, który spowodował światową pandemię, po raz pierwszy pojawił się na tzw. “mokrym” targu żywności w Wuhan, na którym sprzedawano m. in. zwierzęta.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS