W nowym budynku produkcyjno-magazynowym składowane będą pociski artyleryjskie oraz inne wyroby schodzące z linii produkcyjnych.
Dezamet będzie dostarczał amunicję nie tylko w Polsce
– Wieloletnie zamówienia na moduły ogniowe REGINA oraz RAK przekładają się nie tylko na wzrost konkurencyjności zakładów odpowiadających za te rozwiązania. System osiąga pełną skuteczność jedynie wtedy, kiedy posiada odpowiednią amunicję. Plan rozwoju firmy zakłada rozszerzenie możliwości produkcyjnych na dostarczanie amunicji nie tylko na potrzeby krajowych sił zbrojnych, ale także dla potencjalnych klientów zagranicznych – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Hubert Stępniewicz, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A , do której należy Dezamet.
Nowy budynek jest wyposażony w nowoczesną technologię, m.in. w zdalne zarządzanie budynkami przez system BMS z poziomu komputera. System polega na tym, że pracownicy odpowiadający za bezpieczeństwo oraz utrzymanie ruchu zostaną automatycznie powiadomione za pomocą SMS lub /i e-maila o warunkach panujących na hali, w tym o każdej anomalii systemu czy awarii, jak np. przekroczenie zadanej temperatury czy dopuszczalnego poziomu wilgoci.
Dezamet ma coraz więcej zamówień
Jak tłumaczy Tomasz Wawrzkowicz, prezes firmy Dezamet, nowy budynek był niezbędny dla rozwoju firmy ze względu na zwiększenie ilości zamówień na amunicję. – Nowa hala pozwoli na „uwolnienie” miejsca w pozostałych budynkach, co otwiera przed nami możliwość dalszej rozbudowy mocy produkcyjnych pocisków artyleryjskich, ale także pocisków moździerzowych dla RAK-ów – powiedział Tomasz Wawrzkowicz.
Do budowy hali zużyto ok 1.600 m sześc. betonu, 400 ton stali, a w tzw. gabiony (specjalne kosze o szerokości 0,5 m, mające za zadanie zabezpieczyć cały kompleks przed efektem fali uderzeniowej) zasypano ok. 2.500 m sześc. piasku.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS