A A+ A++

Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie zakupu aparatu USG, niezbędnego do terapii ECMO – Cardiohelp. ECMO, czyli ExtraCorporeal Membrane Oxygenation jest techniką pozaustrojowego utlenowania krwi.

Regionalne Centrum ECMO działa w USK już od początku 2019 roku – ratuje się tam chorych znajdujących się w ciężkiej, ostrej niewydolności oddechowej lub niewydolności serca. Do tej pory leczono tą metodą około 30 pacjentów, a obecnie, w sytuacji pandemii, USK otrzymuje coraz większą liczbę zgłoszeń do leczenia tą właśnie metodą.

Transportowanie chorych z możliwością równoczesnego prowadzenia ECMO jest często jedynym rozwiązaniem dla takich pacjentów. Elementem do tego niezbędnym, którego brakuje szpitalowi, by takie transporty realizować, jest wysokiej klasy, mobilny, kompaktowych rozmiarów aparat ultrasonograficzny, nieodzowny podczas podłączenia pacjenta do aparatu ECMO. Koszt zakupu takiego aparatu to około 350 tysięcy złotych. I taką kwotę szpital otrzyma z urzędy marszałkowskiego.

– To ważna decyzja zarządu – komentuje wicemarszałek województwa Roman Kolek. – To urządzenie pozwoli na to, by  w najcięższych przypadkach pomóc pacjentowi jeszcze na miejscu, przed przetransportowaniem go do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. A w USK zorganizowany jest świetny zespół, który w najtrudniejszych przypadkach niewydolności oddechowej  stosuje najlepszą, uznaną w świecie technologię ratowania życia ludzkiego – dodaje.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWspółpraca Sainza i Norrisa pomogła McLarenowi
Następny artykułPuławskie obchody 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego