A A+ A++

Liczba wyświetleń: 395

Sąd Okręgowy we Frankfurcie przyznał rację jednemu z klientów niemieckiego przedsiębiorstwa kolejowego Deutsche Bahn. Pozwał on koncern w związku z określeniami płci pojawiającymi się na biletach kolejowych. Sędziowie uznali, że dostępne zwroty „Pan” i „Pani” dyskryminują osoby, które posiadają inną identyfikację tożsamości płciowej.

Państwowy przewoźnik kolejowy został pozwany przez osobę określającą swoją płeć jako „niebinarną”. Uznała ona mianowicie, że zwroty „Pan” i „Pani” w automatach biletowych są dla niej dyskryminujące, bo nie czuje ona przynależności do płci męskiej bądź żeńskiej. Sędziowie przychylili się do wniosku powoda powołując się na wyrok Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.

W całej sprawie nie miał znaczenia fakt, że osoba pozywająca Deutsche Bahn nie dokonała wcześniej odpowiednich zmian w rejestrze stanu cywilnego. Sąd we Frankfurcie stwierdził, że i tak zwroty używane w automatach naruszają ogólne prawo klientów do zachowania prywatności. Tymczasem forma zwracania się do ludzi ma kluczowe znaczenie w odniesieniu do pojawiania się różnych tożsamości płciowych.

Niemiecki wymiar sprawiedliwości tym samym uznał, że przedsiębiorcy muszą oferować formę neutralną w odniesieniu do płci. Jednocześnie wspomnianemu klientowi nie zasądzono odszkodowania. Zdaniem sędziów firma powinna po prostu zrezygnować ze zwrotów „Pan” lub „Pani” zastępując go na przykład słowem „cześć”. Sam przewoźnik podkreślił, że stosuje „szerokie podejście do różnorodności”, ale wprowadzenie odpowiednich zmian jest czasochłonne.

Na podstawie: Juungefreiheit.de, Hessenschau.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,00 (max 5)

Loading…

TAGI: Niemcy, Poprawność polityczna, Proces sądowy, Transseksualizm

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEksperci: Pacjenci coraz częściej zgłaszają się z bardziej zaawansowanymi nowotworami
Następny artykułMotoMikołaje przejechały z Ostrowa do Przygodzic dla Marcela [WIDEO]