A A+ A++

Limanowa. Co mały Błędny Ognik imieniem Irrlicht robi w Limanowej? Odpowiedź na to pytanie najmłodsi czytelnicy (i nie tylko) odnajdą w nowej publikacji Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, która zabierze wszystkich w niezwykłą podróż po alternatywnych światach – baśniowych krainach, inspirowanych przeszłością Limanowej i Kieżmarku.

„Porwanie tajemniczej księgi i niezwykła wyprawa Błędnego Ognika” powstała pod piórem (właściwie klawiaturą) plastyka z Łukowicy Jarosława Czaji, który także zaopatrzył książkę w różnobarwne ilustracje. Aby umożliwić poznanie przygód Irrlichta dzieciom niedowodzącym i słabowidzącym Muzeum zaprosiło do współpracy limanowski teatr „Co się stało?” – w efekcie już w najbliższą sobotę o 18.00 na muzealnym facebook’u premierowo ukaże się fragment słuchowiska (na wiele aktorskich głosów doskonale znanych limanowskiej i sadeckiej publiczności) pierwszej części bajki. 

Natomiast w piątkowe przedpołudnie (4-go grudnia) muzealnicy zapraszają po odbiór bezpłatnych książek (estetycznie zapakowanych i gotowych do wręczenia jako mikołajkowy prezent) na limanowski rynek, gdzie wraz z Irrlichtem będą czekać w północno-wschodnim narożniku. Ponadto, aż do Świąt Bożego Narodzenia książkowe przygody Błędnego Ognika będą znajdować się w ogólnodostępnej gablocie przy wejściu głównym do limanowskiego muzeum, czekając na czytelników spragnionych lektury na długi zimowy wieczór. 

Publikacja została wydana w ramach projektu „Limanowa i Kieżmark – magdeburskie miasta na polsko-słowackim szlaku handlowym”, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregion “Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.         

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBioodpady – dlaczego przysparzają nam najwięcej problemów?
Następny artykułNajwyższy alert epidemiczny w Korei Północnej