Największe poparcie mieszkańców Jasła ma budowa tężni solankowej – Chcesz być zdrowym poprzyj ten projekt
01 grudnia 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło
Jednym z projektów Budżetu Obywatelskiego Miasta Jasła jest budowa tężni solankowej na terenie Parku Linowego. Będzie to miejsce spotkań i odpoczynku dla wszystkich mieszkańców Jasła bez względu na poglądy polityczne, gdzie wszyscy będą stronić od zwad i kłótni.
Tężnia solankowa / fot. KRKnews.pl
Przebywanie z tężni solankowej pozwala oczyścić drogi oddechowe, przynosi relaks i odprężenie. Pobyt w tężni poprawia samopoczucie oraz dostarcza dodatkowej energii do działania, co pod obecnym rządem wydaje się bardzo potrzebne.
Będzie to tężnia skonstruowana z drewna z gałęziami tarniny, po których będzie spływać solanka. Rozbijająca się na drobne krople solanki będą tworzyć bryzę, która schłodzi i zwiększy wilgotność oraz zmniejszy zapylenie powietrza wokół tężni.
Wdychanie wilgotnego powietrza przez jedną godzinę dostarczy taką samą dawkę jodu co kilka dni pobytu nad morzem. Nasycone solanką powietrze nawilży i pobudzi do produkcji śluzu górne drogi oddechowe.
Zawarty w bryzie jod sprzyja między innymi prawidłowemu funkcjonowaniu tarczycy,a inhalacje stosowane u zdrowych ludzi zwiększą odporność ich organizmu.
Tężnia solankowa jest leczy chorobę tarczycy, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych oraz przewlekłe nieżyty nosa.
Jeszcze tylko do 7 grudnia 2020 roku można głosować na projekty zgłoszone w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego i zdecydować na co przeznaczone zostanie pół miliona złotych. W tegorocznej edycji rywalizuje 6 projektów.
Obecnie największe poparcie ma projekt budowy tężni solankowej.
Głosować można zarówno elektronicznie jak i tradycyjnie.
Do wyboru są dwie metody:
Elektroniczna (bez wychodzenia z domu) pod adresem www.konsultacje.um.jaslo.pl Przy rejestracji konieczne jest utworzenie konta pełnego i dokładne wypełnienie poszczególnych pól formularza.
Tradycyjna – (w budynku Urzędu Miasta, ul Rynek 12) – konieczny jest dowód osobisty.
Przypominamy zasady i warunki głosowania:
• głosować mogą mieszkańcy Jasła od 13 roku życia
• głosuje się jednorazowo na wybrany projekt z listy
• wygrywają te projekty, które otrzymały największą liczbę głosów, a koszt ich realizacji mieści się w wyznaczonej puli 500 tys. zł
Szczegółowy opisy dot. projektu znajdują się na stronie:
https://konsultacje.um.jaslo.pl/pl/budzet/glosowanie/3
Red.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS