A A+ A++

– Zapraszamy na powrót do Teatru – tym razem online. To dla nas bardzo ważne działanie zwłaszcza w okresie zawieszenia naszej działalności. Mamy nadzieję, że dzięki platformie utrzymamy kontakt z publicznością, której nam bardzo brakuje. Postaramy się, by widzowie poczuli „magię teatru” nawet na platformie cyfrowej. – mówi Roksana Buchta z sosnowieckiej instytucji.

1 grudnia udostępniony został spektakl „Wróg – instrukcja obsługi” w reż. Justyny Sobczyk. To nagranie spektaklu, które dzięki Fundacji Kultury bez Barier i projektowi „Teatrosfera bez barier” zostało dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Spektakl jest dostępny “na żądanie”, wystarczy wykupić do niego dostęp i oglądać. 

Kolejne spektakle na platformie VOD to już transmisje na żywo z sosnowieckiej sceny. W strefie online będzie można o konkretnych godzinach zobaczyć takie przedstawienia jak: „Opowieść wigilijna” w reż. Justyny Łagowskiej (5-9 grudnia), „Horror szał” w reż. Jacka Jabrzyka (3 grudnia) a także: „Tartuffe” w reż. Rudolfa Zioły (11 grudnia) oraz nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim „Ślub” w reż. Radosława Rychcika (13 grudnia). Dostęp do spektakli jest płatny, kosztuje od 10 do 20 zł. 

‘Opowieść wigilijna’ w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Reżyseruje Justyna Łagowska Fot. Tomek Michalczewski / materiały teatru

Zespół Teatru przygotował również specjalną ofertę edukacyjną dla szkół, wzbogaconą o prowadzone zdalnie warsztaty do spektakli.

– Warsztaty mogą stać się uzupełnieniem lekcji polskiego czy godziny wychowawczej. Zajęcia będą prowadzone zaraz po zakończeniu transmisji spektaklu (ok. godziny 11.30), ale istnieje również możliwość indywidualnego umówienia się na inny termin. Dla grup kupujących bilet na spektakl warsztaty są bezpłatne. Jedynym warunkiem uczestniczenia w nich jest obejrzenie przedstawienia – opowiada Agata Kędzia, pedagożka teatru.

Z kolei 20 grudnia będzie można zobaczyć – za darmo – “Wspólne kolędowanie” z aktorami teatru.

Repertuar oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej platformy VOD – www.vod.teatrzaglebia.pl, a także na stronie internetowej Teatru i jego profilu na Facebooku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRodzinna enklawa pod Krakowem
Następny artykułEVGA RTX 3060 Ti FTW3 Ultra i tańszy XC z dwoma wentylatorami