Jaki będzie efekt wydatkowania kwoty 19 698 złotych z budżetu Miasta Jasła
26 listopada 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło
Miasto Jasło informowało o tym, że jako jedno spośród 54 miast miało możliwość złożenia projektu do II etapu konkursu w ramach Programu „Rozwój Lokalny”. Projekt został złożony do oceny. Na Podkarpaciu o 100 proc. dofinansowanie w wysokości 10 mln euro ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego, rywalizuje w sumie siedem miast.
Czy tak zachwalany projekt nad którego przygotowaniem pracowały dwa zespoły uzyska uznanie Komisji Konkursowej, czy też będzie to TYLKO jedno z kolejnych opracowań.
Agata Koba – rzecznik UMJ
Co w sprawie projektu i wydatkowanych na jego opracowanie kwot powiedziała nam Agata Koba – rzecznik Urzędu Miasta Jasła
– W przygotowaniach projektu „Jasło –moje miasto, mój dom” od stycznia do października br. brało udział ponad 40 osób, pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle, Powiatu Jasielskiego, Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, Związku Dorzecza Wisłoki, jak również mieszkańcy, którzy wyrazili chęć uczestniczenia w projekcie. Osoby te dogłębnie analizowały sytuację społeczno-gospodarczą miasta oraz przygotowywały działania, które mają służyć rozwojowi miasta. Istota uczestnictwa w przygotowaniu tego projektu polegała właśnie na tym, by zaproponowane rozwiązania projektowe wychodziły z danej społeczności na podstawie przeprowadzonych lokalnych analiz i diagnoz.
Stąd też do pracy nad opracowaniem tego projektu zaproszono tak wiele osób, w tym również mieszkańców Jasła. W sumie, w ciągu kilku miesięcy pracy, odbyło się 36 spotkań konsultacyjnych (uczestniczyły w nich 454 osoby), 25 warsztatów diagnostycznych(485 uczestników), a także trudna do zliczenia liczba spotkań w mniejszych grupach (ze względu na panującą pandemię część spotkań odbyła się także on-line).
Mamy nadzieję, że praca i zaangażowanie tak wielu osób, dla których rozwój naszego miasta, był głównym celem, przyniesie wymierne korzyści w postaci otrzymanego 100 proc. dofinansowania z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Projekt (liczący ponad 1200 stron) został złożony 30 października 2020 roku – poinformowała nas Agata Koba.
Poniżej zamieszczamy zestawienie poniesionych kosztów. Obejmują one organizację spotkań warsztatowych i konsultacyjnych, m.in. z przedstawicielami Związku Miast Polskich – podmiotu koordynującego przygotowanie programu, z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji, o których mowa powyżej – podaje Agata Koba.
SEPIA Marcin Ciosek usługa gastronomiczna 270,00
Salon Win SP. z o.o. usługa gastronomiczna 730,00
Party Serwis Paweł Kosiba usługa cateringowa 500,00
Jasielski Dom Kultury wynajem sali na spotkanie 615,00
Jasielski Dom Kultury wynajem sali na spotkanie 738,00
Spółdzielnia Socjalna RADOŚĆ usługa cateringowa 800,00
Jasielski Dom Kultury wynajem sali na spotkanie 369,00
Biuro Projektów i Badań Rewitalizacji REVIPLAN Dagmara Mliczyńska-Hajdaświadczenie usługi konsultanta -eksperta z dziedziny urbanistyki, rozwoju miasta i rewitalizacji. 12 800,00
Jasielski Dom Kultury wynajem sal na spotkanie 738,00
Party Serwis Paweł Kosiba usługa cateringowa 700,00
Jasielski Dom Kultury wynajem sal na spotkanie 738,00
Party Serwis Paweł Kosiba usługa cateringowa 700,00
Z powyższego zestawienia wynika, że z budżetu Miasta Jasła wydatkowano do tej pory kwotę 19 698 złotych.
Red.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS