A A+ A++

Liczba wyświetleń: 718

Wraz z rosnącą liczbą osób zarażonych COVID-19 na całym świecie, lekarze potrzebują narzędzi i technologii, aby dostosować przebieg leczenia w oparciu o indywidualne objawy choroby każdego pacjenta, a także jego historię medyczną i powiązane ryzyko. Niedawno zespół inżynierów z Rensselaer Polytechnic Institute opracował i zademonstrował jedną taką technologię opartą na sztucznej inteligencji.

Podczas demonstracji opracowany przez naukowców algorytm stanął przed trudnym zadaniem, tj. miał przewidzieć, czy pacjent z zakażeniem koronawirusem będzie musiał zostać przeniesiony na oddział intensywnej terapii, czy nie. Nowa technologia bardzo pomyślnie przeszła test.

Algorytm, opracowany w oparciu o połączenie tomografii komputerowej i technologii przetwarzania danych pacjenta (informacje o ogólnym stanie organizmu, wynikach badań krwi itp.), jest w stanie dokładnie przewidzieć, jak choroba rozwinie się w każdym indywidualnym przypadku, a co najważniejsze określa potrzebę przeniesienie pacjenta na intensywną terapię.

Algorytm został pomyślnie przetestowany na danych dotyczących 295 pacjentów z trzech różnych szpitali zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, Iranie i we Włoszech. Następnie prognozy algorytmu porównano z informacjami o rzeczywistym przebiegu choroby u pacjentów.

W przyszłości planowane jest wykorzystanie nowego algorytmu w bieżącej praktyce klinicznej. Ponadto naukowcy zamierzają połączyć ten algorytm z innym, opracowanym przez nich wcześniej. Ten ostatni jest w stanie określić ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia u pacjentów. Potrzeba takiego połączenia wynika z faktu, że śmiertelność z powodu COVID-19 u pacjentów z chorobami układu krążenia jest wyższa.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)

Loading…

TAGI: Koronawirus, Sztuczna inteligencja

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPPP szansą na rewitalizację dużych obszarów
Następny artykułHIT Promocji Regionu