A A+ A++

Pracodawca, który 30 listopada br. będzie zgłaszał w ZUS mniej niż 21 osób, w przyszłym roku nie będzie musiał im wypłacać zasiłków. W tej liczbie nie uwzględnia się pracowników na urlopie bezpłatnym ani wychowawczym.

W dobie kryzysu brak konieczności wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego może stanowić źródło oszczędności. To, że pracodawca przez kolejny rok nie będzie musiał zapewniać obsługi tych świadczeń, może oznaczać, że w dziale kadrowo-płacowym potrzebnych mu będzie mniej rąk do pracy albo że będzie miał dobry powód do negocjacji umowy z biurem rachunkowym.

Stan na 30 listopada

Obowiązek naliczania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego obciąża płatników, którzy zgłaszają w ZUS co najmniej 21 osób. Przy mniejszej liczbie ubezpieczonych te obowiązki spoczywają na ZUS.

Liczbę ubezpieczonych sprawdza się jednak tylko raz na rok, według stanu na 30 listopada. Decyduje ona o obowiązkach na cały kolejny rok kalendarzowy. Oznacza to, że firma, która tego jednego dnia będzie zgłaszać w ZUS więcej niż 20 osób, będzie zobowiązana do ustalania i wypłaty należnych im zasiłków z ubezpieczenia społecznego przez cały 2021 r. Bez znaczenia będz…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMinister zdrowia podał ile osób może usiąść przy świątecznym stole
Następny artykułKolędy i pastorałki w wersji online