A A+ A++

Kulminacyjnym punktem ścieżki „Buczynowa” jest Ferdel (648 m n.p.m.) i znajdująca się tuż poniżej szczytu 25-metrowa wieża widokowa. Rozciągają się z niej przepiękne widoki na Beskid Niski.

Jak informują pracownicy Magurskiego Parku Narodowego to już jest szósta ścieżka przyrodnicza w parku. – Jednak różni się nieco od pozostałych – przyznają.

Fot. Gmina Sękowa

Została przygotowana we współpracy z Gminą Sękowa oraz Nadleśnictwem Gorlice. Ścieżka ma formę pętli i zaczyna się i kończy w najmniejszym polskim uzdrowisku – Wapiennem.To pierwsza w okolicy monotematyczna ścieżka przyrodnicza i znajduje się na niej sześć przystanków – opisują jej twórcy.


Fot. Magurski Park Narodowy

Została w całości poświęcona bukom, czyli drzewom tworzącym drzewostan w jej najwyższej części. – Kto choć raz wędrował tamtędy pewnie zrozumie, skąd ten pomysł. Zwłaszcza teraz, kiedy drzewa te tracą liście, niezwykłe wrażenie sprawia ich srebrna kora, która zdaje się otulać wędrowca – zachęcają do wyprawy pracownicy Magurskiego Parku Narodowego.


Fot. Gmina Sękowa

Ścieżka ma długość 5,2 kilometra. Czas przejścia wynosi około 3 godziny.

Początkowo ścieżka prowadzi po południowym stoku Ferdel i jego odnóg aż do osiągnięcia głównej grani. Tuż poniżej porośniętego drzewami szczytu została wybudowana w ub. roku 25-metrowa wieża.


Fot. Gmina Sękowa

Na trasie ścieżki przyrodniczej zostały ustawione tabliczki, które zachęcają do spojrzenia przez umieszczone w nich wizjery. Warto sprawdzić co można w nich zobaczyć.

opr. tom
zdjęcia: Magurski Park Narodowy, Gmina Sękowa

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDK Łódź: KATALOG
Następny artykułPożar pustostanu w Iskrzyni. Czy to znów sprawka podpalacza?