Prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego polskiej grupy folkowej Stare Dobre Małżeństwo, wykonującej poezję śpiewaną, to jeden z głównych celów konkursu wokalnego, który ogłosił Wieluński Dom Kultury. Organizatorzy chcą również zainspirować wykonawców do poszukiwań artystycznych i rozwijać w nich wrażliwość muzyczną poprzez bezpośredni kontakt z wartościowymi utworami muzycznymi.
Przedłużyliśmy zgłoszenia o tydzień i chcemy zrobić finał 4 grudnia, bo może obostrzenia się zmniejszą i ktoś bliski wykonawcy przyjdzie i chociaż kilka osób będzie na widowni sobie siedziało – mówi dyrektorka Wieluńskiego Domu Kultury, Elżbieta Kalińska. – Czekamy na to z utęsknieniem. Na pewno całkowite online spłaszczy nam konkurs. Stare Dobre Małżeństwo chcieliśmy zaprosić, a oni nie wystąpią online, potrzebują widzów. To mi się też bardzo podoba, że szanują swoich widzów i siebie też i chcą mieć kontakt z publicznością. To wszystko jest zawieszone, a my cały czas czekamy na zgłoszenia, im więcej, tym lepiej. Może być z daleka, może być z bliska. Będzie dużo nagród. Za I miejsce jest 500zł, to nie jest mało. Zapraszamy, jeżeli ktoś chciałby zaśpiewać piosenkę Starego Dobrego Małżeństwa, proszę dzwonić, proszę sprawdzić u nas na stronie, wszystko jest, wraz z formularzem do pobrania. Jeżeli się nie uda na żywo, to zrobimy to online, niestety bez Starego Dobrego Małżeństwa, ale przyrzekam, że za rok powtórzymy ten konkurs i wtedy SDM na pewno wystąpi. Powiem państwu, że wchodzenie do pustego kina jest bardzo smutne. Mieliśmy już koncert online, kiedy nikogo nie było wśród publiczności, oprócz obsługi. To było takie, powiem, że wstrząsające. Nie chciałabym już tego powtarzać. A poza tym nie wiem, czy państwu odpowiada, jednak online to nie to samo, co na żywo.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: kategorii młodzieżowej (14-18 lat) i w kategorii dorosłych (powyżej 18. r.ż.).
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS