A A+ A++

Ciężko wyobrazić sobie współczesny świat bez programowania. Wpływa ono przecież na całą naszą rzeczywistość, pozwalając cieszyć się smartphonami, grami, Internetem i najróżniejszymi gadżetami. Szacuje się, że w przeciągu kilku następnych lat wpływ programowania na nasze życie będzie jeszcze większy, a co za tym idzie zarobki programistów znacząco wzrosną. Właśnie startują darmowe warsztaty dla szkół, podczas których uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję stworzyć własne projekty programistyczne!

Po raz kolejny rusza akcja darmowych zajęć online dla  uczniów, ale też  i nauczycieli. Dwa programy –  “Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania oraz  “Nauczyciel Przyszłości” skierowany do kadry nauczycielskiej chcącej podnieść swoje cyfrowe kompetencje, startują już 30 listopada i potrwają przez pierwsze 2 tygodnie grudnia. Zajęcia prowadzone będą w formie webinarów na żywo na kanale YouTube. Zapisy już trwają na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Patronat honorowy nad akcją objął Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE).

Kto może wziąć udział?

Program zajęć Szkoła z Gigantami jest przewidziany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dla kadry pedagogicznej w całej Polsce. Zajęcia podzielone są na grupy wiekowej, dla których została odpowiednio dopasowana tematyka lekcji.

Młodsi uczniowie w wieku 9 – 12 lat wraz z trenerem spróbują przenieść światy najpopularniejszych gier, jak Minecraft, Pokemon czy Fortnite do środowiska programistycznego Scratch. Starsi uczestnicy w wieku 13- 18 lat poznają natomiast tajniki tworzenia stron internetowych.

Celem Szkoły z Gigantami jest  propagowanie idei programowania od najmłodszych lat. Kursy (Nauczyciel Przyszłości) skierowane do nauczycieli, mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi do prowadzenia zajęć online, a także chcących zgłębić swoją wiedzę z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół (Scratch, Python). Partnerem akcji jest firma Microsoft Polska, która poprowadzi jedne z zajęć.

Dokładny program wraz z formularzem zapisowym dostępny jest na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Jak dołączyć?

Zajęcia będą prowadzone na platformie YouTube na kanale Giganci Programowania. Aby wziąć w nich udział, wymagany jest jedynie sprawny komputer oraz Internet.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza zapisowego, który dostępny jest na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Zapisani uczestnicy przed każdą lekcją otrzymają link do transmisji na żywo.

Konkurs na największą liczbę zapisów

Do wzięcia udziału w zajęciach Szkoła z Gigantami zapraszamy całe szkoły, aby mogły zaproponować zajęcia w ramach lekcji informatyki, a także zawalczyć o atrakcyjne nagrody dla szkół, które zostaną przyznane na podstawie liczby zapisanych uczniów.

Główna nagroda to voucher o wartości 3000 zł do wykorzystania na sprzęt technologiczny do szkoły w sklepie X-kom.pl oraz vouchery na kursy programowania. Szkoły otrzymają także certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.

Szkoły biorące udział w akcji będą mogły monitorować swoją pozycję w rankingu na stronie internetowej organizatora akcji pod adresem www.ranking.szkolazgigantami.pl.

Przedsięwzięcie ma być zarówno alternatywą dla standardowych lekcji informatyki w szkołach, ale też okazją do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Dla nauczycieli zaś będzie to możliwość poznania lepiej narzędzi, z których muszą obecnie korzystać w swojej pracy na co dzień.

Poprzednie edycje, zarówno Szkoły z Gigantami, jak i Nauczyciela Przyszłości, przyciągnęły tysiące uczestników i objęte były patronatami honorowymi m.in. Ministra Edukacji, Ministerstwa Cyfryzacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Organizatorem akcji jest firma Giganci Programowania prowadząca kursy programowania dla dzieci i młodzieży, a także organizująca szkolenia dla kadry nauczycielskiej w zakresie podnoszenia umiejętności cyfrowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoronawirus vs niższa cena za rosyjski gaz. Rekordowe wyniki PGNiG
Następny artykułWybudują wodociąg w Koteżach