Chatka Żaka się zmienia, a efektem tych zmian ma być właśnie powiew świeżości, jaki niesie ze sobą Viral Art Festiwal. Według organizatorów to powrót do nurtu sztuki awangardowej, mającej swoje korzenie w środowiskach studenckich i akademickich.
– Zamysłem festiwalu jest zarażanie sztuką eksperymentalną i awangardową, nie tylko w świecie realnym, ale także w cyberprzestrzeni. Chcemy zainfekować sztuką Wasze umysły! Jesteśmy przestrzenią, w której odnajdzie się każdy skryty buntownik! – przekonuje Maciej Lachowicz, współkurator Viral ART Festival.
Wydarzenie ma być otwarciem się na młodych twórców i pomóc im stawiać pierwsze kroki w świecie sztuki. – Naszą misją jest promowanie młodych artystów, którzy buntują się przeciw sztuce komercyjnej i szablonowej – zaznacza Magdalena Markiewicz, współkuratorka Viral ART Festival.
“Podczas Viral ART Festival koncert zagra wyjątkowy muzyczny duet – Jerzy Przeździecki i Andrzej Karałow, a Grupa Taneczna zMYsł wraz z Qsto i Magdaleną Markiewicz stworzą intermedialny performance łączący w sobie taniec, muzykę i wizualizacje” – zapowiadają organizatorzy.
Wszystkie koncerty będą transmitowane na facebookowym profilu Chatki Żaka.
Program Viral Art Festiwal:
20.11 / piątek
19.00 – Grupa Taneczna zMYsł & Qsto & Magdalena Markiewicz
Taniec, muzyka, wizualizacje – artyści z zupełnie różnych światów po raz pierwszy połączą swe siły, tworząc niepowtarzalne, interdyscyplinarne widowisko. W tym wszystkim najważniejsza jest improwizacja. Performance łamie stereotypy, pokazuje kontrowersyjne oblicza kobiet i może budzić skrajne emocje.
21.11 / sobota
18.00 – Otwarcie pokonkursowej wystawy intermedialnej
Wystawa intermedialna, w której udział wezmą młodzi artyści z całej Polski, wyłonieni w drodze konkursu przez Jury, w skład którego weszły znane i cenione autorytety ze świata sztuki. Bunt, kreacja i eksperyment to ważne potrzeby młodych ludzi, którzy poszukują nowych form i ekspresji w sztuce. Prace podejmują tematykę fizyczności i/lub mentalności człowieka.
20.00 – Koncert Przeździecki & Karałow
Performer i Sound Designer Jerzy Przeździecki nawiązał współpracę z pianistą i kompozytorem Andrzejem Karałowem, którego głównym obszarem działania jest muzyka klasyczna. Eksperymentalny projekt muzyczny, łączący w sobie klasyczną duszę instrumentu klawiszowego z elektronicznymi dźwiękami o industrialnym zabarwieniu. Duet nagrał wspólnie dwie płyty, pierwsza z nich nosi nazwę „WIR”, natomiast druga „Pedestal’s Complement” jest zapisem koncertu z Ambient Festiwalu w Gorlicach.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS