A A+ A++

Domy o małym metrażu lub mieszkania w budynkach wielorodzinnych bardzo często nie są wyposażone w kotłownię. Mimo wszystko wymagają ogrzewania, co może nastręczać inwestorom niemałych problemów związanych z zaplanowaniem i lokalizacją elementów instalacji grzewczej. Sercem takiej instalacji nierzadko jest kocioł gazowy i to jemu należy poświęcić w tym miejscu najwięcej uwagi.

Autor: housemarket.pl 17 listopada 2020 14:13

Mieszkania i małe domy najczęściej są wyposażone w jedną łazienkę do celów kąpielowych. Jednocześnie można w nich zachować nieduże odległości pomiędzy urządzeniem grzewczym a punktami poboru ciepłej wody użytkowej. Stwarza to optymalne warunki do zastosowania gazowych kotłów dwufunkcyjnych przygotowujących ciepłą wodę użytkową w sposób przepływowy. Dzięki temu można uniknąć konieczności stosowania dużych, stojących, wymagających odpowiedniego miejsca zasobników.

Gazowy kocioł dwufunkcyjny a jego umiejscowienie wewnątrz budynku

Przed montażem każdego urządzenia grzewczego musimy upewnić się, że jego lokalizacja spełnia wszelkie wymagane prawem wymogi techniczne.

Należy pamiętać, że w mieszkaniach oraz w małych domach kocioł jest lokalizowany najczęściej w łazience lub w kuchni. Są to miejsca nie tylko ogólnodostępne, ale także wręcz reprezentatywne. Efektownie oraz estetycznie urządzona kuchnia i łazienka to nierzadko oczko w głowie każdego właściciela. To pomieszczenia, które w szczególności przykuwają uwagę jego gości.

Nowoczesna zabudowa meblowa stawia przed urządzeniami grzewczymi niezwykle wysokie wymagania, którym nie każde z nich jest w stanie sprostać. Nieodpowiedni kształt obudowy, duże rozmiary czy toporny panel sterowniczy to cechy kotłów spędzające sen z oczu każdemu, kto mierzył się z problematyką projektowania wnętrz.

To właśnie dlatego wybór odpowiedniego kotła powinien być przewidziany już na etapie aranżacji kuchni lub łazienki. Czy w gąszczu obszernej oferty rynkowej można znaleźć kocioł zaprojektowany specjalnie z myślą o elastycznej i estetycznej zabudowie? Jak najbardziej! W tym miejscu z pomocą przychodzi najnowsza propozycja z zakresu gazowych, kondensacyjnych kotłów dwufunkcyjnych marki Saunier Duval.

Kondensacyjny kocioł Saunier Duval MicraCom Condens posiada wszelkie cechy umożliwiające jego bezproblemowe zamontowanie nawet w niedużym pomieszczeniu, a jednocześnie nie stwarza problemów przy wykonywaniu zabudowy meblowej.

Posiada maksymalną moc grzewczą w trybie centralnego ogrzewania na poziomie 18 kW, a w trybie produkcji ciepłej wody użytkowej na poziomie 24 kW. Są to wartości zazwyczaj w zupełności wystarczające zarówno do ogrzania budynku, jak i do produkcji ciepłej wody na potrzeby jednej łazienki i kuchni.

MicraCom Condens to jedno z najmniejszych urządzeń na rynku. Jego wymiary to zaledwie 626 mm wysokości, 400 mm szerokości oraz 270 mm głębokości.

Każdy kocioł gazowy wymaga jednak dostępu serwisowego na potrzeby konserwacji lub ewentualnej naprawy. Rodzi to konieczność zachowania wymaganych w instrukcji odstępów serwisowych. W przypadku MicraCom Condens wymóg ten został ograniczony do niezbędnego minimum, a odpowiednie rozwiązania zostały uwzględnione już na etapie projektowania kotła. Z tego powodu wymagany odstęp od bocznych paneli obudowy urządzenia to zaledwie 5 mm, a czynności serwisowe nie wymagają zdejmowania tych elementów. Obudowa kotła posiada kształt prostopadłościanu, gdyż kąty 90 stopni najlepiej dopasowują się do przylegającej części meblowej.

Panel sterowniczy położony na płycie czołowej MicraCom Condens został zaprojektowany w zgodzie ze współczesnymi trendami w zakresie nowoczesnego designu. Jego czarna kolorystyka idealnie kontrastuje z białą obudową kotła pozbawioną jakichkolwiek wystających elementów (przyciski są dotykowe). Jednocześnie wyświetlacz dzięki wyrazistym, jasnym symbolom jest bardzo czytelny, nawet dla osób starszych.

Z powodu umiejscowienia w pomieszczeniach mieszkalnych nie mniej ważną cechą jest odpowiednie wygłuszenie kotła. Kocioł MicraCom Condens posiada izolację termiczno-akustyczną płyty czołowej, a zastosowany w urządzeniu syfon kondensatu nie posiada części ruchomych, przez co nie stwarza ryzyka powstawania niepożądanych dźwięków takich jak stukotanie i bulgotanie.

Wbudowana w urządzeniu automatyka pogodowa wymagająca do realizacji jedynie doposażenia kotła o czujnik temperatury zewnętrznej umożliwia korzystanie z tej najbardziej optymalnej dla urządzeń kondensacyjnych formy regulacji temperatury.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProgram „Czyste Powietrze”
Następny artykułFaworyci górą. Interio Centro Talenti nowym liderem