A A+ A++

W poniedziałek w Krakowie zza chmur będzie przebijało się słońce, a temperatura wzrośnie do 9 stopni. Podobnej temperatury należy spodziewać się we wtorek i w środę. Ale już bez słońca, bo synoptycy przewidują całkowite zachmurzenie. Każdego dnia będzie też coraz chłodniej. Od piątku możliwe opady deszczu ze śniegiem. W górach możemy spodziewać się powrotu śniegu. 

Czym oddychamy?

O ile w niedzielę zanieczyszczenie powietrza w Krakowie znacznie przekraczało dopuszczalne normy, o tyle w poniedziałek sytuacja wygląda dużo lepiej. Żadna z krakowskich stacji pomiarowych nie odnotowała przekroczenia stężenia szkodliwych pyłów i substancji w powietrzu. 

„W poniedziałek, 16 listopada, zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewiduje się przekroczeń średniego dobowego stężenia pyłu PM10 powyżej 50 μg/m3 PM10 na obszarze miasta. Według danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, poziom stężeń pyłów PM10, według średniej z godz. 1–7 (8 dla stacji przy al. Krasińskiego), zarejestrowany na stacjach pomiarowych w Krakowie wyniósł 33 μg/m3. Dopuszczalna norma dobowa to 50μg/m3” – informuje krakowski urząd miasta.

Smog i ochłodzenie idą w parze

W związku z ochłodzeniem pod koniec tygodnia należy spodziewać się pogorszenia jakości powietrza. Przekroczenia dopuszczalnych norm mogą być kilkukrotne. Smog będzie potęgowała także bezwietrzna pogoda, co w przypadku kotliny, w jakiej znajduje się Kraków, powoduje zastój powietrza. Choć w mieście palić węglem nie można, Kraków podtruwają okoliczne gminy, w których ekologiczne rozwiązanie wciąż nie są wdrożone.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł30 nowych przypadków koronawirusa w powiecie brzozowskim
Następny artykułWzrostowy początek tygodnia na rynku ropy naftowej