A A+ A++

2020-11-13 16:53

publikacja
2020-11-13 16:53

fot. Krystian Maj / FORUM

Skarb Państwa poniesie koszty budowy szpitala tymczasowego, który powstaje na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – podkreśliło w piątek Ministerstwo Aktywów Państwowych. Jak podano, placówka w Poznaniu jest budowana dzięki PKO Bankowi Polskiemu.

Ministerstwo Aktywów Państwowych przypomniało, że z polecenia premiera Mateusza Morawieckiego dziewięć spółek Skarbu Państwa zbuduje łącznie 16 szpitali tymczasowych w siedmiu województwach. Liczba dostępnych łóżek dla pacjentów z koronawirusem zwiększy się dzięki temu o blisko 3 tysiące.

“W tym trudnym okresie zdrowie i bezpieczeństwo Polaków są najważniejsze. Spółki Skarbu Państwa zdają kolejny egzamin. Pokazują, że społeczna odpowiedzialność biznesu to część ich DNA” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym minister aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin.

/ fot. Tomasz Kluczyński / FORUM

Szpital tymczasowy w Poznaniu powstanie do końca listopada. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk informował w ostatnich dniach, że w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) docelowo będzie prawie 600 łóżek, w tym 48 intensywnej terapii.

“Budowa tymczasowych szpitali to kolejny sposób, w jaki wspieramy Polaków w tym trudnym czasie. Zwłaszcza teraz ważna jest solidarność” – podkreślił prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

W komunikacie podkreślono, że finansowanie budowy szpitali tymczasowych to kolejny element wsparcia społeczeństwa przez podmioty nadzorowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

W przedsięwzięcie oprócz PKO BP zaangażowały się również: PKN Orlen, Lotos, Totalizator Sportowy, Tauron, Grupa Azoty, Węglokoks, KGHM i PGZ. W projekt jest też włączony Bank Gospodarstwa Krajowego.

Kwota dotychczasowego wsparcia państwowych firm w związku z pandemią koronawirusa wynosi ponad 190 mln zł.

“Pomoc to nie tylko darowizny finansowe i rzeczowe. To również bezpośrednie zaangażowanie pracowników, np. w obsługę infolinii. Od kilku tygodni wolontariusze z Poczty Polskiej, Polskiego Holdingu Hotelowego oraz Grupy Enea wspierają obsługę infolinii Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Konsultanci udzielają informacji m.in. na temat objawów koronawirusa, dyżurujących szpitali oraz możliwości uzyskania pomocy” – podał resort aktywów państwowych.

Jak dodano, w pierwszej fazie pandemii ochotnicy ze spółek obsługiwali infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ skr/

Źródło:PAP
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNASA i SpaceX szykują się do misji Crew-1. Podpowiadamy, kiedy i gdzie oglądać jej start
Następny artykułZderzenie toyot w Woli Mieleckiej [FOTO, VIDEO]