A A+ A++

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wstrzymało przyjęcia do Kliniki Urologii oraz Kliniki Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi. – Powodem tej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u 20 pracowników i 16 pacjentów tych klinik – informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala.

– W tych klinikach została przeprowadzona, bądź jeszcze trwa dezynfekcja. Gdy zakończy się kwarantanna lub izolacja personelu i pacjentów będą oni mogli wrócić do odkażonych sal – dodała Izabela Opalińska.

Chorzy pracownicy zostali skierowani na izolację domową. Natomiast pacjenci kliniki urologii, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, zostali przekazani do oddziału urologii szpitala w Czerwonej Górze oraz do izolatorium w Busku-Zdroju, a dwóch poddaje się izolacji w warunkach domowych.

Z kolei z kliniki otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi część zakażonych pacjentów została przewieziona do oddziału otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Pozostali chorzy z potwierdzonym zakażeniem oraz pacjenci, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostali odizolowani w doraźnie wydzielonym w klinice oddziale COVID-owym.

Jak podkreśla Izabela Opalińska, mimo wystąpienia w klinikach zakażeń koronawirusem, pozostali pacjenci mogą się czuć bezpiecznie.

– Zdarza się, że pacjenci odwołują wizyty, czy przekładają badania diagnostyczne, bo boją się zakażenia koronawirusem. Apelujemy, by tego nie robili. Naprawdę staramy się funkcjonować normalnie, szpital cały czas działa. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby pacjenci odwlekali leczenie, czy diagnostykę nowotworów do czasu, aż skończy się pandemia. Jeżeli pacjenci będą tak postępować, to po ustaniu pandemii będziemy mieli tsunami chorób onkologicznych i zgonów z powodu tych chorób – dodała Izabela Opalińska. 

W trybie normalnym działają poradnie urologiczna i otolaryngologiczna ŚCO. W tej pierwszej realizowane są porady i teleporady oraz przeprowadzane będą mniejsze zabiegi, możliwe do wykonania w tych warunkach. Natomiast poradnia otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi udziela porad i wykonuje zabiegi w trybie jednodniowym.

Funkcjonowanie klinik zostanie wznowione po 20 listopada, jeśli pracownicy powrócą do zdrowia, a testy molekularne wykluczą zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Pozostałe kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo z tą szczepionką na kowida firmy Pfizer ? Zebrane informacje [PL – EN]
Następny artykułXbox: dziwne, że musimy przestrzegać, ale nie róbcie tego ze swoimi konsolami