A A+ A++

Co to znaczy, że książka otwiera się na świat? Czy łatwiej jest otworzyć na świat książkę czy człowieka? Jak czerpać ze świata garściami? Dowiecie się tego na warsztatach dla dzieci, które odbywają się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Przed Wami niezwykła podróż. Wyprawa w czeluści „Książki otwartej na świat”, która odsyła do różnych zakątków świata. Książki, która przygląda się jak po świecie wędrują ludzie. Od wieków pozostają w ruchu – szukają szczęścia, spokoju, lepszego życia, przygód, nowego domu… Warsztaty polegają na otwieraniu książki i głowy oraz stworzeniu własnej, eksperymentalnej publikacji. Spróbujemy zmieścić w niej trochę świata, a trochę własnych historii, a wszystko po to by włączyć ciekawość i uruchomić własną opowieść!

„Książka otwarta na świat” powstała jako przewodnik po Muzeum Emigracji w Gdyni, ale można używać ją w całej Polsce! Publikacja otrzymała tytuł „Najpiękniejszej Książki Roku 2018” (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek), a także zwyciężyła w Plebiscycie na „Wydarzenie Historyczne Roku 2018” (Muzeum Historii Polski).

Katarzyna Witt – historyczka sztuki, edukatorka muzealna, twórczyni treści dla dzieci i młodzieży. Założycielka Kolektora – studia eksperymentującego na polu edukacji nieformalnej. Absolwentka studiów podyplomowych „Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku i programu „Kultura w sieci” w 2020. Laureatka międzynarodowego konkursu edukacji architektonicznej „Golden Cubes” za projekt „Architektura: ćwiczenia z myślenia”. Zajmuje się m.in. edukacją kulturową, wizualną i architektoniczną najmłodszych, tworzy projekty dla młodzieży, wspiera instytucje kultury we wdrażaniu i realizacji programów edukacyjnych.

Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM.
Obowiązują zapisy pod adresem: [email protected]
W wiadomości prosimy podać imię i wiek uczestnika. Warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat.
Spotkanie jest finansowane z programu Dyskusyjne Kluby Książki i Instytut Książki.

Źródło/grafika: Muzeum Emigracji w Gdyni.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAktywna dostępność – Gdynia dzieli się doświadczeniem
Następny artykułApetyczna Niepodległa