A A+ A++
To temat wystawy przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, prezentującej proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobek II Rzeczypospolitej w latach 1918 – 1939. Na 11 planszach zostały przedstawione wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II RP.

W tym roku Święto Niepodległości będziemy obchodzić w warunkach pandemii. Dlatego większość aktywności i wydarzeń związanych z uczczeniem odzyskania niepodległości zostanie przeniesiona do przestrzeni wirtualnej.

Aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Biuro  Programu „Niepodległa” przygotowało wystawę „Tak powstawała Niepodległa” składająca się z 11 plansz przedstawiających wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II RP: „Walka o polską tożsamość do 1918 roku”, „Polska budowana od nowa, czyli listopad 1918”, „Polska mozaika”, „Administracja i samorządność w pierwszych latach niepodległości”, „Wyzwania systemu edukacji”, „Nad książką, w kinie i przy radioodbiorniku”, „Sportowy duch”, „Piękne rzeczy”, „Zdrowie i opieka medyczna”, „Architektura”, „W drodze ku nowoczesności, czyli inwestycje i rozwój”. Planszom towarzyszy plakat promujący wystawę.

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości 11 listopada zachęcamy także do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w rodzinnym gronie, w domu Mazurka Dąbrowskiego. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu”.

Galeria zdjęć:

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Biuro Programu “Niepodległa”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozejm Armenii z Azerbejdżanem w Górskim Karabachu. Putin wysyła siły pokojowe, gwałtowne protesty w Erywaniu
Następny artykułUM Bytom: Rynek nieruchomości- kontrola Inspekcji Handlowej