W konkursie zmierzą się 33 filmy wybrane spośród dwóch tysięcy nadesłanych z całego świata, w tym 15 dokumentów, 12 fabuł i 6 produkcji amatorskich (Polska, Ukraina, Rosja, Włochy, Hiszpania, Meksyk, Iran, Białoruś, Izrael, Słowenia, Dania, Francja, Węgry, Wielka Brytania, Niemcy, Bułgaria). Filmy powalczą o Motyle 2020 w swoich kategoriach. W jury zasiądą: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Kuba Czekaj, Paweł Dyllus, Eugeniusz Gordziejuk oraz Marcin Trzeciakiewicz.
Poza konkursem pokazane zostaną filmy: „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reż. Macieja Pieprzycy, „Babyteeth” w reż. Shannon Murphy, „Sokół z masłem orzechowym” w reż. Tylera Nilsona i Mike’a Schwartza, „Nadzieja” w reż. Marie Sødahl, „Nadzwyczajni” w reż. Érica Toledano i Oliviera Nakache, „Ojciec” w reż. Kristiny Grozevy i Petara Valchanova oraz „Powitanie słońca” w reż. Stéphane Haskell.
Spotkania z festiwalowymi jurorami i gośćmi odbywać się będą online. Do Koszalina przyjedzie Małgorzata Foremniak. Aktorka opowie między innymi o swojej roli filmie „Sonata” Bartka Blaschke, opowiadającego historię Grzegorza Płonki, niedosłyszącego kompozytora. Spotkania poprowadzi Łukasz Maciejewski. Krytyk prowadzi tegoroczną Filmową Akademię Integracji online – co tydzień na kanale YouTube i Facebooku festiwalu pojawiają się jego prelekcje na temat filmów o niepełnosprawności. Cykl w sumie ma 12 odsłon.
W ramach wydarzeń towarzyszących zaplanowane są trzy festiwalowe wystawy, kameralny koncert Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego, konferencja naukowa „Kultura i niepełnosprawność. Recepcja – uczestnictwo – terapia” oraz Warsztaty Dostępności, które poprowadzi Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka”. Festiwalowe hasło w tym roku brzmi: „Włączeni w kulturę”. Organizatorzy chcą pokazać, jak instytucje kultury, fundacje, stowarzyszenia umożliwiają osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z dóbr kultury oraz jakie udogodnienia pomagają w odbiorze tych dóbr.
Projekcje filmów festiwalowych są zaplanowane również w szesnastu kinach studyjnych w całej Polsce (4 i 5 listopada). W 31 miejscowościach odbędą się Małe Festiwale Ty i Ja.
Festiwal ma miejsce w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego, obowiązujących obostrzeń i przy ograniczonej ilości widzów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Szczegóły na stronie integracjatyija.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS