Obiekt Lane City WRF powstał w połowie lat 50. i pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, przed ustanowieniem przepisów dotyczących ochrony środowiska w stanie Nevada. Potrzeba rekultywacji WRF została zainicjowana zarówno przez kopalnię Robinson, jak i administrację Nevady.
W ramach przeprowadzonej rekultywacji Lane City WRF ukształtowano skarpy skały płonnej i pokryto je wapieniem, a na koronie i zboczach obiektu posadzono rośliny. Wprowadzono system odprowadzania wody deszczowej, który zapobiega kontaktowi wody ze składowiska z naturalnymi wodami. Ten sposób rekultywacji nie tylko zabezpiecza obiekt pod kątem stateczności, ale także chroni wody stanowe, co jest jednym z najistotniejszych priorytetów ochrony środowiska w Nevadzie. Zmiany widoczne są gołym okiem- nasadzenia pozwoliły przywrócić naturalny krajobraz terenu.
Nagroda rekultywacyjna jest wyrazem zaangażowania kopalni Robinson na rzecz ochrony środowiska i społeczności, w których działa KGHM. Działania firmy w obszarze odpowiedzialnego gospodarowania środowiskiem naturalnym doceniała administracja stanu Nevada, a gubernator Steve Sisolak pogratulował kopalni na Twitterze pisząc, że wyróżnienie jest w pełni zasłużone.
Odkrywkowa kopalnia Robinson zlokalizowana jest w hrabstwie White Pine, w stanie Nevada w USA, na średniej wysokości 2 130 m n.p.m. Głównym jej produktem jest koncentrat miedzi oraz molibden i złoto.
Więcej informacji o innych proekologicznych działaniach KGHM w Polsce i Ameryce Północnej przedstawiamy w specjalnie przygotowanym filmie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS