A A+ A++

Na liście dominują firmy ze Stanów Zjednoczonych – łącznie jest ich 247. Znajdziemy tam także 224 przedsiębiorstwa z Europy oraz 208 z regionu Azji i Oceanii. Listę otwiera południowokoreański Samsung. Drugi jest Amazon, a trzeci koncern IBM.

Uczestnicy badania anonimowo oceniali kilka kwestii. Po pierwsze, możliwość polecenia własnych pracodawców znajomym i rodzinie. Po drugie, poproszono ich również o ocenę konkurencyjnych firm w tych samych branżach. Po trzecie, respondenci oceniali własnych pracodawców pod kątem wizerunku, rozwoju talentów, równości płci i odpowiedzialności społecznej. Należało także ocenić reakcję firmy na pandemię koronawirusa.

Za co pracownicy cenią swoich pracodawców?

Wiele firm znajdujących się w zestawieniu nie może się wykazać pełną odpornością na wpływ pandemii na ich własną siłę roboczą. Chociażby Amazon stoi w obliczu pozwu w związku z brakiem należytego zabezpieczenia pracowników w jednym z magazynów na Staten Island w USA. Mimo to, gigant handlu online poczynił duże inwestycje w obszarze bezpieczeństwa w miejscu pracy.

W czerwcu wszyscy pracownicy z tzw. pierwszej linii otrzymali premię w wysokości 500 mln dol. Firma wydała 4 mld dol. na działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa – w tym na dystrybucję ponad 100 milionów maseczek czy wdrażanie procedury kontroli temperatury pracownikom. Firma rozpoczęła również regularne testy na obecność koronawirusa. W planie jest przeprowadzanie 50 tys. testów w 650 lokalizacjach na całym świecie do listopada.

W lipcu Siemens ogłosił, że po zakończeniu pandemii home office będzie możliwy przez dwa lub nawet trzy dni w tygodniu. M.in. to sprawiło, że firma zajęła w zestawieniu „Forbesa” dziewiąte miejsce.

Z kolei HP rozszerzyło kryteria ubiegania się o środki z funduszu pomocy dla pracowników. W praktyce ten krok umożliwił każdemu, kto znalazł się w trudnym położeniu finansowym w zwizku z pandemią, może liczyć nawet na 10 tys. dol. zapomogi. Pracownicy mieli również dostęp do dodatkowych godzin pracy lekarzy, lekcji gotowania prowadzonych przez szefa kuchni Michelin oraz sesji wsparcia w zakresie nauczania w domu.

Cisco, które zajęło 18. miejsce, postanowiło skoncentrować się na dobrym samopoczuciu swoich kadr. 22 maja dyrektor generalny Chuck Robbins i dyrektor ds. kadr Fran Katsoudas dali prawie 76 tys. pracowników amerykańskiej firmy dzień wolny na promowanie zdrowia psychicznego. Tr … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat łukowski: poszukiwani sprawcy kradzieży
Następny artykułPijany uszkodził trzy samochody