Rynek tradycyjnych chłodzeń CPU w Polsce od kilku ładnych lat zdominowany jest przez dwie marki: SilentiumPC oraz be quiet. Pierwsza z nich to polska marka, która szturmem zdobyła serca konsumentów i uznanie recenzentów. Chwalona przede wszystkim za najlepszy stosunek ceny do jakości. Druga to tak zwana „niemiecka jakość”, okupiona jednak relatywnie wysoką ceną. Ale czy to oznacza, że klienci mogą wybierać tylko między tymi dwoma markami? Oczywiście nie. Oferty takich firm jak Noctua, Cooler Master, Deepcool, Scythe, Thermaltake oraz wiele innych również mają oddane grono „fanów”. Do tej grupy oczywiście zalicza się też ARCTIC, którego pasty termoprzewodzące i chłodzenia znane są na całym świecie, a który właśnie zaprezentował nową konstrukcję.
Chłodzenie wieżowe o nazwie ARCTIC Freezer 50 to właściwie brat bliźniak modelu Freezer 50 TR, wykonany w takiej samej czarno-srebrnej stylistyce, z dwoma paskami LED RGB wkomponowanymi w top konstrukcji.
SilverStone IceGem – Kryształowo-kolorowe zestawy AiO z RGB LED
Model Freezer 50 to brat bliźniak Freezer’a 50 TR, wykonany w takiej samej czarno-srebrnej stylistyce, z dwoma paskami LED RGB wkomponowanymi w top konstrukcji. Różnice między nimi sprowadzają się do innej kompatybilności chłodzeń oraz zmienionej liczby rurek cieplnych (Heat Pipes), na korzyść modelu z dopiskiem TR (8 vs 6). Freezer 50 możemy zastosować zarówno na socketach firmy Intel (1200, 115X, 2066, 2011, 2011-3) jak i AMD (AM4), natomiast model z dopiskiem TR pasuje tylko do płyt z socketami AMD (SP3, sTR4). W obu konstrukcjach finy wykonane są z aluminium a producent załącza w zestawie pastę termoporzewodzącą swojej produkcji – model ARCTIC MX-4.
Alphacool prezentuje nowe bloki wodne dla kart RTX 3090/3080
To, co warte podkreślenia to fakt, iż producent pomyślał również o osobach, które nie posiadają droższych modeli płyt głównych, tym samym nie dysponują złączem A-RGB. Specjalnie dla nich ARCTIC wydał dodatkową wersję Freezer’a 50 – gdzie w zestawie znajdziemy specjalny kontroler A-RGB wraz z pilotem, którym w łatwy sposób dostosujemy kolory podświetlenia wbudowanego w chłodzenie. Ten oczywiście jest w pełni kompatybilny z takim oprogramowaniem jak ASUS Aura, Gigabyte RGB Fusion, ASRock Polychrome czy MSI Mystic Light. Znamy też ceny, które w przeliczeniu na złotówki (z VAT) prezentują się następująco: 273 zł oraz 319 zł (samo chłodzenie, chłodzenie wraz z kontrolerem A-RGB).
Źródło: ARCTIC
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS