– Nie wykluczam, że pan premier zrezygnuje z tego pomysłu – mówił w radiowej Trójce rzecznik rządu i nowo wybrany poseł Piotr Müller. – Mieliśmy różne wątpliwości w sprawie zniesienia limitu 30-krotoności ZUS. Także pan prezydent zgłaszał uwagi. Dziś na poważnie brane jest pod uwagę to, że ta ustawa nie zostanie wprowadzona – tłumaczył rzecznik rządu.
Müller przyznał, że nie bez znaczenia okazały się analizy polityczne oraz ekonomiczne. – Mieliśmy na względzie rynek specjalistów. Te argumenty nas przekonały do zmiany zdania – powiedział.
W projekcie budżetu na 2020 r. uwzględniono 5 mld zł, jakie miało dać zniesienie limitu rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce).
Wicepremier i szef Porozumienia Jarosław Gowin oświadczył w ubiegłym tygodniu, że Porozumienie nie zagłosuje za likwidacją 30-krotności. W jego ocenie przyjęcie projektu byłoby uderzeniem w najwyżej wykwalifikowanych specjalistów.
Obejrzyj: Zniesienie limitu 30-krotności. Ważne słowa rzecznika prezydenta
komentarze
irytujące
Napisz komentarz
wczoraj (18:50)
PolakZróbcie sobie w Pissie głęboką anaLizę
wczoraj (20:32)
markTe składki by zapłacili prezesi ze spółek skarbu Pańatwa itp. mały i mikro przesiębiora zarabia 2 lub 3 tys na rekę i rzad teraz kombinuje jak wyjśc z … Czytaj całość
wczoraj (18:52)
podmiot gospodarczy –liczący na godną emeryturę. Co to znacz ?
Rozwiń komentarze (3)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS