Na co zwrócić uwagę przy zakupie generatora pary aby decyzja była jak najbardziej trafna? Jeśli to nie cena jest dla Ciebie priorytetem, a właśnie wysoka jakość urządzenia i jego skuteczność, to sprawdź które z urządzeń w pełni Cię usatysfakcjonuje.
Parametry, dzięki którym Twój generator pary sprawdzi się w każdej sytuacji:
- Ciśnienie pary (bar) – jedna z ważniejszych kwestii, decydująca o poziomie i jakości prasowania. Generator pary wytwarza parę pod ciśnieniem od 3 do 9 Bar. Tańsze modele w cenie około 450 złotych posiadają ciśnienie pary między 3 a 5,5 Bar. 5Bar w zupełności wystarczy na prasowanie w warunkach domowych. Im jednak więcej Bar, tym oczywiście lepsze funkcjonowanie generatora. 9 bar mają najwyższe, najbardziej zaawansowane technicznie modele – ale z drugiej strony są one jednocześnie najdroższe.
- Ciągłe wytwarzanie pary (g/min) – również warto sprawdzić przed zakupem, ile gram pary na minutę wytwarza generator. Rozpiętość jest znaczna od 35 do 700 gram na minutę. Aspekt ten jest równie ważny jak ciśnienie pary, ponieważ to od jej ilości zależy jak szybko tkanina zostanie rozprostowana. Im szybciej – tym mniej przesuwania stopą generatora pary po ubraniach i całe prasowanie będzie krótsze.
- Dodatkowy wyrzut pary (g/min) – sprawdza się w przypadku tkanin grubych lub problematycznych, gdzie potrzebna jest spora ilość pary. Jednym przyciskiem można zwiększyć ilość wyrzucanej pary, a to skutkuje jeszcze skuteczniejszym i szybszym prasowaniem.
- Czas podgrzewania (min) – nawet 2 minuty, których standardowo potrzebujesz do rozpoczęcia pracy, nie wpłyną aż tak znacznie na funkcjonalność urządzenia. Możesz jednak generator nagrzać szybciej, wybierając bardziej innowacyjne modele. To się przełoży tez na płynność prasowania, ponieważ woda jest podgrzewana w trybie ciągłym, aby w każdym momencie ze stopy wypuszczać odpowiednie ilości pary, a nie chlapać kroplami wody.
- Pojemność zbiornika na wodę (l) – mniejsze generatory mogą mieć też mniejszy pojemnik – około 1 litra. Wygodniejszy w użyciu będzie większy pojemnik – 2,5 litra. Dzięki temu nie musisz robić co chwilę przerw, aby iść do kranu i uzupełnić pojemnik wodą. Biegania mniej, pracy mniej, przerywników mniej – a to wszytsko daje znacznie wyższy komfort pracy.
- Rodzaj stopy – to z jakiego materiału wykonana jest stopa, przekłada się na komfort i jakość prasowania. Zaletą wytrzymałej stopy jest też odporność na przypadkowe zarysowania, gdy przesuniesz żelazkiem po zamku automatycznym lub po guzikach. Nowością są np. stopy z funkcją Autoclean – gwarantujące szybkie samooczyszczenie stopy i łatwe prowadzenie po każdym materiale. Pielęgnacja stopy i utrzymanie jej w dobrym stanie będzie o wiele łatwiejsze.
Dodatkowe funkcje – które będą przydatne?
Twój generator pary może pracować jeszcze intensywniej, wydajniej i lepiej, jeśli będzie wyposażony w:
- blokadę przenoszenia – wyższe, komfortowe modele posiadają blokadę, dzięki czemu po skończonej pracy, żelazko możesz bezpiecznie i wygodnie przenieść bez uszkodzeń czy zarysowań.
- alarm powiadamiania o niskim poziomie wody – nie musisz samej weryfikować co chwilę jaki jest poziom wody, odpowiedni sygnał dźwiękowy zrobi to za Ciebie
- zwijany kabel – który nie będzie się plątał przy przenoszeniu i przechowywaniu
- technologia wykrywania ruchów stopą generatora, dzięki czemu para wyrzucana jest automatycznie, nie trzeba jej dodatkowo włączać. Tutaj liderem jest generator pary Philips: https://www.ranking-generatorpary.pl/generator-pary-philips/
- system odkamieniania – idealna funkcja, by szybko i regularnie usuwać osad z wody, by zachować w dobrym stanie wewnętrzne części generatora jak i uniknąć ryzyka przedostania się drobinek kamienia wraz z parą na ubrania i ewentualnego pobrudzenia ich.
- auto – off – generator wyłączy się sam po kilku minutach bezczynności, gdy rozpozna że już go nie używasz
Sprawdź, które z opcji są najbardziej przydatne dla Ciebie. Być może nie potrzebujesz wcale najdroższego modelu za kilka tysięcy złotych i silnym wyrzutem pary, a generator pary w kwocie 500 złotych o średnim wyrzucie, również spełni Twoje oczekiwania? Być może częściej będziesz używać trybu Eco o zmniejszonym wyrzucie pary i niższym poborze prądu? Wszystko zalezy od Twoich osobistych preferencji.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS