A A+ A++

Firma namawia wszystkich deweloperów i specjalistów do spraw bezpieczeństwa do wyszukiwania podatność znajdujących się w silnikach Java obsługujących przeglądarki. Właśnie dlatego uruchomiła program grantów, w ramach którego będzie wspierać finansowo te osoby, którzy znajdą taką lukę.

Ci specjaliści do spraw bezpieczeństwa, który pracują na własną rękę wiedzą dobrze, że nawet wtedy gdy uda się im znaleźć błąd w analizowanej aplikacji czy usłudze, jest jeszcze bardzo długa droga do tego, aby liczyć na jakiekolwiek wynagrodzenie z tego tytułu. I to właśnie spowodowało, że Google zdecydowało się zainicjować program, który będzie wspierał takich deweloperów.

Firma przyjęła jednak zasadę, że wszystkie błędy znajdujące się w silnikach zostały wykryte przy użyciu technologii „fuzzingu”. Jest specyficznego rodzaju technika wykrywania błędów. Polega ona na wysyłaniu (najczęściej robią to automaty) do testowanego rozwiązania IT generowanych losowo danych wejściowych i analizowania, czy są one przez nie prawidłowo przetwarzane i nie wywołują niepożądanych reakcji, np. powodują, że program ulega awarii.

Zobacz również:

Google zapewnia, że będzie analizować każde bez wyjątku zgłoszenie i niezależnie od tego czy zostanie ono uznane za prawidłowe (to znaczy firma przyzna, że jest to rzeczywiście podatność), czy też odrzucone, odpowie każdemu deweloperowi w czasie nie dłuższym niż dwa tygodnie. Ci deweloperzy, których zgłoszenie zostanie zaakceptowane, mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości do 5 tys. USD.

Pilotażowy program grantów wspierających niezależnych deweloperów (któremu Google nadało nazwę Fuzzilli Research Grant) został zainicjowany w zeszłym tygodniu 1-go października i będzie obowiązywać przez rok, czyli zakończy się 1-go października 2021 roku. Google oczekuje, że deweloperzy zajmą się przede wszystkim takimi silnikami, jak JavaScript Core (Safari), V8 (Chrome, Edge) i Spidermonkey (Firefox), jednak podda również analizie każdą zgłoszoną podatność wykrytą w innych silnikach.

Szczegółowe zasady programu Fuzzilli Research Grant znajdują się tutaj.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzołowe zderzenie na drodze Świdnica-Jagodnik. Jeden z kierowców był pijany [FOTO]
Następny artykułOstatnia szansa na zaliczenie testów Prasowej Akademii Pieniądza