Jak wyjaśnia Gminny Ośrodek Kultury w Goraju formuła festiwalu była podyktowana wytycznymi rządowymi w czasie pandemii oraz formą zapisaną podczas aktualizacji wniosku do NCK w czasie lockdawnu. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu GOK “Nie siodoj, nie godoj – tylko tańcz i śpiewaj!” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska 2020.
Do tej nietypowej formuły festiwalu zgłosiło się piętnaście grup i solistów z pięciu gmin: Goraj, Radecznica, Turobin, Dzwola i Chrzanów. Na scenie można było obejrzeć 14 występów. Wszystkie nagrania artystów wkrótce zostaną udostępnione na facebookowej stronie GOK Goraj pod adresem: https://www.facebook.com/100011017392557 i w podanym przez organizatorów czasie będzie można oddać głos na ulubione wykonanie. Wykonanie, które zdobędzie największą liczbę lajków otrzyma nagrodę publiczności. Oprócz nagrody publiczności zostaną przyznane nagrody komisji konkursowej, a wyniki poznamy wraz z ogłoszeniem głosowania internetowego.
W skład komisji oceniającej występy na żywo wchodzili: przewodnicząca dr Agata Kusto – wykładowca UMCS, redaktor naczelna Pisma Folkowego, Diana Adamska, instruktor ds. muzyki w GOK Goraj, założyciel i dyrygent chóru parafialnego w Goraju oraz Iwona Paszko, absolwentka kulturoznawstwa UMCS o specjalizacji folklor, pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Goraju.
Na scenie zaprezentowali się: KGW “Biała Łada” z gminy Chrzanów, Stanisław Kowalik z Huty Turobińskiej, “Hosznianki” z Hoszni, “Malinowa dolina” i “Andrzejkowe nutki” z gminy Radecznica, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Zagrodzanie”, Stowarzyszenie Kobiet Goraja – Kobieta Aktywna, Grażyna Dolińska z Łady, zespoły “Roztoczanki”, “Marianki” i “Branwiacy” z gminy Dzwola, Zespół “Kocudzanki oraz Alina Myszak z Kocudzy. Poza konkursem wystąpiła ubiegłoroczna laureatka festiwalu Jadwiga Skoczylas.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS