A A+ A++

Dotychczas szukanie związku pomiędzy przestępczością i imigrantami w Szwecji zaliczano do poglądów typowych dla „skrajnej prawicy”. Z podobnymi tezami walczył też socjaldemokratyczni premier Stefan Löfven. W tym tygodniu zmienił on swoje stanowisko, dlatego zaczął jednak łączyć cudzoziemców z coraz bardziej problematycznym funkcjonowaniem gangów przestępczych.

Od kilkunastu dni w Szwecji trwa ożywiona debata dotycząca skutków masowej imigracji. Jest ona związana głównie z rozwojem gangów imigrantów, opierających się o relacje pomiędzy klanami rodzinnymi. Zaniepokojona tym zjawiskiem jest chociażby tamtejsza policja, domagająca się rozszerzenia uprawnień, aby mogła ona skuteczniej zwalczać zorganizowaną przestępczość.

W niedawnym wywiadzie wiceszef komendy głównej szwedzkiej policji, Mats Löfving, wprost mówił o rozwoju tego typu gangów. Chcąc za wszelką cenę uniknąć powiązania imigrantów z przestępczością ostatecznie… dowiódł on, że oba te zjawiska są ze sobą powiązane. Do podobnych wniosków doszedł także szef szwedzkiego rządu, choć w listopadzie ubiegłego roku krytykował podobne głosy.

Teraz Löfven wciąż nie chce łączyć bezpośrednio pochodzenia etnicznego z przestępczością, lecz przyznaje jednocześnie, że gangi oparte o lojalność klanową są dużym problemem dla jego kraju. Zdaniem szefa rządu dotychczas Szwecja prowadziła zbyt hojną politykę migracyjną, która nie radziła sobie z integracją imigrantów.

Na podstawie: Friatider.se, Expressen.se
Źródło: Autonom.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLekarz rodzinny skierował na test na koronawirusa. Dokąd iść?
Następny artykułRzecznik MŚP: Prawie 150 000 przedsiębiorców uzyska automatycznie większą pomoc z ZUS. Rzecznik MŚP interweniował w sprawie rozliczania nadpłat składek na ubezpieczenia (komunikat)