Czym wyróżnia się farba magnetyczna i dlaczego cieszy się taką popularnością? Preparat nie tylko pozwala idealnie pokryć kolorem ścianę, ale również stwarza funkcjonalną przestrzeń, do której bez problemu przyczepimy magnesy, ozdoby ścienne i inne dekoracje. Jeśli marzymy o nieskazitelnie gładkiej ścianie w ciekawym kolorze, której nie szpecą gwoździe, śruby czy pinezki, to wybierzmy farbę magnetyczną, czyli prawdziwy wnętrzarski hit. Idealnie znajduje zastosowanie w kuchni, przedpokoju, jak i pokoju dziecięcym czy młodzieżowym. Jak nakładać farbę magnetyczną? Jaki kolor dobrać do wnętrza? Przeczytaj nasz poradnik!
Materiał Partnera: Homebook.pl
Farba magnetyczna – czym się wyróżnia?
Farba magnetyczna to wodorozcieńczalny produkt, który nadaje się do malowania wewnętrznych pomieszczeń. Tworzy odporną na zmywanie, matową i bezwonną powierzchnię, która przyciąga – jak lodówka – magnesy oraz przypinki, a także umożliwia rysowanie kredą zupełnie jak po tablicy kredowej. Jest całkowicie bezpieczna oraz funkcjonalna, dlatego znajduje zastosowanie we wnętrzach prywatnych, jak i służbowych – np. salkach konferencyjnych czy biurowych strefach kreatywnych, gdzie potrzebna jest swobodna przestrzeń do warsztatów biznesowych i networkingu. Świetnie nadaje się także do wnętrz użytku publicznego – od przedszkoli, szkół po restauracje i kawiarnie, w których niezbędna jest strefa dziecięca.
Kolory farby magnetycznej
Jeśli chodzi o dostępne kolory farby magnetycznej, to wybór na pierwszy rzut oka może pozostawiać wiele do życzenia – preparat dostaniemy w ciemnych barwach (szarym bądź czarnym). Nie oznacza to jednak, że musimy się ograniczać do tych kolorów! Farbę magnetyczną można stosować jako podkład, na który zaaplikujemy dowolny kolor – pod warunkiem, że emulsja jest dobrze kryjąca oraz wysokiej jakości.
Jeśli planujemy pokryć farbę magnetyczną jasnym kolorem (beżem, bielą lub brązem), wybierzmy szary odcień podkładu magnetycznego. Z kolei ciemniejsze kolory znacznie lepiej będą współpracować z czarną farbą magnetyczną, która zapewni doskonałe krycie oraz wygładzone podłoże.
(Materiały prasowe)
Jak malować farbą magnetyczną? Poradnik krok po kroku
Krok 1. Przygotowanie podłoża
Aby farba magnetyczna odpowiednio pokryła malowaną przez nas powierzchnię, musimy ją na początku stosownie przygotować. W tym celu należy: usunąć pozostałości po starych powłokach, wygładzić i odtłuścić nawierzchnię, a w niektórych przypadkach – zastosować gruntujący preparat zwiększający przyczepność. Co więcej, temperatura powietrza powinna wynosić więcej niż 5℃, a wilgotność nie może przekraczać 80%.
Krok 2. Przygotowanie pomieszczenia
Tak jak w przypadku każdego malowania niezbędne będzie zabezpieczenie powierzchni przed zabrudzeniem. Meble, okna oraz podłogę należy pokryć folią malarską, a pozostałe cieńsze powierzchnie (np. framugi czy listwy) dobrze będzie okleić papierową taśmą.
Krok 3. Przygotowanie emulsji
Jeśli jesteśmy pewni, że nasze podłoże jest odpowiednio przygotowane, możemy przejść do aplikacji farby. Otwieramy preparat i delikatnie, za pomocą drewnianej szpatułki, mieszamy emulsję, aby podnieść opiłki żelaza znajdujące się na dnie puszki. To bardzo ważny krok, którego nie należy zaniedbywać!
Krok 4. Malowanie farbą magnetyczną
Za pomocą pędzla o krótkim włosiu lub wałka malarskiego należy nanieść równomiernie farbę na ścianę, aplikując ją w kierunku od góry do dołu. Farba magnetyczna osiąga najlepsze właściwości, jeśli jest zastosowana w 2-3 warstwach. Każdą kolejną warstwę nakładamy po wyschnięciu poprzedniej.
Krok 5. Zmiana koloru farby magnetycznej
Farbę magnetyczną można traktować jako tradycyjną farbę bądź podkład. Jeśli zależy nam na innym kolorze niż szary czy czarny, możemy zaaplikować kolejną emulsję kryjącą w dowolnym kolorze – najlepiej jest zastosować około dwie warstwy koloru, aby idealnie pokryć podkład i nie stracić właściwości farby magnetycznej.
(Materiały prasowe)
Materiał Partnera: Homebook.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS