Wakacje dobiegają końca, a to oznacza także zakończenie Projektu LATO – pod takim hasłem właśnie odbywał się cykl wydarzeń kulturalnych w lipcu oraz sierpniu, zainaugurowany w Parku Miejskim 27 czerwca.
Dwa miesiące pełne atrakcji zakończymy 29 sierpnia W tym dniu, każdy – niezależnie od wieku powinien znaleźć coś dla siebie.
Wakacje dobiegają końca, a to oznacza także zakończenie Projektu LATO – pod takim hasłem właśnie odbywał się cykl wydarzeń kulturalnych w lipcu oraz sierpniu, zainaugurowany w Parku Miejskim 27 czerwca.
Dwa miesiące pełne atrakcji zakończymy 29 sierpnia W tym dniu, każdy – niezależnie od wieku powinien znaleźć coś dla siebie.
W godzinach 14.00-18.00 na Placu Czarnieckiego odbywać się będzie Festiwal Kolorów.
Ekipa Holi Święta Kolorów przygotowała dla Was m.in, kolorowe proszki, djów, kolorową watę cukrową, czy bazooki CO2 Więcej informacji – https://www.facebook.com/events/1210242289313590/
Natomiast od godziny 14.30 rozpoczną gry i zabawy z językiem angielskim „Angielski jest the best!”, które zainaugurują sobotnie wydarzenia w Parku Miejskim. Od godziny 15.00 ruszają kolejne atrakcje – w przestrzeni parku zobaczycie także wystawy z dotychczasowych działań w ramach Projektu LATO oraz podróży Sulęcińskiego Baranka – kilkadziesiąt sympatycznych maskotek wyruszyło podczas inauguracji projektu Lato w podróże z mieszkańcami naszego miasta. Pełną galerię zdjęć z wojaży prezentujemy w naszych social mediach, a część z nich będziecie mogli zobaczyć podczas wystawy.
Odbędzie się także koncert „Wakacyjne Przeboje” – w wykonaniu solistek Studia Piosenki SOK, któremu będą towarzyszyć animacje oraz gry i zabawy twórcze, przygotowane przez zwariowaną ekipę Dworca Tworca.
O godzinie 17.00 rozpocznie się pierwsze przedstawienie teatralne przygotowane tego dnia, a będzie to widowisko teatralno-muzyczne dla dzieci pt. „Cyrk przyjechał”
Najskrytszym marzeniem małego Stasia jest zatrudnić się w cyrku jako czarodziej. Porzuca więc pewnego dnia szkołę i ucieka z domu do Madame BaBa. Kierowniczka cyrku pozwala mu zostać nadwornym magiem, pod warunkiem, że wykona kilka zadań. Czy Stasiowi uda się zostać w cyrku, czy będzie umiał przejść z zawiązanymi oczami po linie, której nie ma, czy będzie miał dość siły, by podnosić ciężary, dość odwagi, by skakać przez płonące koło i zręczności, by żonglować? Tego dowiemy się podczas spektaklu, w którym do aktywnego udziału zaprosimy naszą najmłodszą publiczność. Szykuje się znakomita zabawa! Cyrkowej przygodzie Stasia akompaniuje kwartet smyczkowy złożony z gorzowskich filharmoników. WYKONAWCY: Julia Adamczyk / Madame BaBa Marcin Ciężki / Staś Agata Ambrożewicz / pomocnica-Baletnica Kwartet smyczkowy: Agnieszka Wenda / I skrzypce Łukasz Jaros / II skrzypce Katarzyna Winkiewicz / wiolonczela
Reżyseria: Marcin Ciężki Aranżacja muzyczna: Katarzyna Winkiewicz Kostiumy i scenografia: Natalia Ślizowska Projekt graficzny: Monika Łuczak & Karol Gołąb
Natomiast o godzinie 20.30 zapraszamy przygotowany dla dorosłej widowni monodram „Nadbagaż ” w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej-Prorok
Każdy z nas dźwiga codziennie jakiś „nadbagaż”… – doświadczeń, przeżyć, wspomnień i planów. Co kryje w sobie walizka bohaterki monodramu, która po trzydziestu latach emigracji wraca do Polski? Okazuje się, że jest tak pojemna, jak serce, przechowujące najpiękniejsze skarby beztroskiego dzieciństwa. Bohaterka wyciąga z walizki różne rekwizyty, z których zbudowana jest jej przeszłość, i krok po kroku odkrywa przed widzami swoją historię, złożoną z tęsknoty za bliskimi i niezgody na porzucenie starego, bezpiecznego świata. Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością oraz próba znalezienia swojego miejsca na świecie – czy po trzydziestu latach można jeszcze odnaleźć dom, w którym zostało nasze dzieciństwo? Co było przed 89′ większym tchórzostwem albo większą odwagą – zostać w Polsce czy uciec za granicę? A wszystko to przefiltrowane przez wspomnienia dziewczynki, która jako dorosła kobieta, po trzydziestu latach wybiera się w podróż do Polski, czyli w głąb samej siebie.
Reżyseria Rafał MATUSZ
Opracowanie muzyczne Paweł Paluch
Scenografia i Kostiumy Natalia Kołodziej
Wszystkim żądnym rockowych endorfin polecamy również piątkowy przegląd konkursowy zespołów województwa lubuskiego – „Lubuskie Dobrze Rockuje” – Letnia Scena SOK (Stary KORT) – wstęp bezpłatny – początek godzina 18.00
Oraz sobotnią – otwartą próbę zespołu Kufajka Rencisty, która również odbędzie się na Letniej Scenie SOK umiejscowionej na starym korcie tenisowym przy ośrodku kultury.
początek – godzina 20.00, wstęp 15 zł.
WAŻNE!
Drodzy, zanim wspólnie uczcimy inaugurację „Projektu LATO”, prosimy o uważne zapoznanie się z procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19, obowiązującymi zarówno w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, a także na wszystkich imprezach (także plenerowych!) przez nas organizowanych.
Wspomniany zbiór zasad został opracowany w celu zapewnienia jak najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jego przestrzeganie jest obowiązkiem każdej osoby biorącej udział w wydarzeniu, a także osoby zaangażowanej w jego organizację.
Dokument znajduje się na stronie internetowej www.soksulecin.pl w zakładce „DOKUMENTY DO POBRANIA”. LINK: http://soksulecin.pl/dokumenty-do-pobrania/
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS