Jeśli posiadasz różnego rodzaju kredyty to zapewne zdajesz sobie sprawę, że Twoja sytuacja finansowa może ulec znaczącej zmianie, przez co trudniej będzie spłacać dotychczasowe zobowiązania. Może to być skutkiem wszelkich wypadków losowych, takich jak utrata pracy, choroba i wiele innych.
Na szczęście tego typu kłopoty nie muszą od razu oznaczać sytuacji bez wyjścia. Istnieją rozwiązania, które pozwolą Ci wyjść na prostą. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny, którego oferty porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny .
Czym jest kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny to po prostu kredyt celowy, który przeznaczony jest na spłatę obecnych zobowiązań. Zdecydowanie się na to rozwiązanie powinno być poprzedzone dokładną analizą swojego zadłużenia i sprawdzeniem, które kredyty warto połączyć. Należy wiedzieć, że konsolidacja wszystkich posiadanych kredytów nie jest konieczna, aczkolwiek można łączyć między innymi kredyty ratalne, mieszkaniowe, gotówkowe, samochodowe czy debety i limity kart kredytowych. Biorąc kredyt konsolidacyjny, „pozbywasz się” dotychczasowych zobowiązań we wszystkim bankach, w których masz kredyty, a następnie łączysz je i dzięki temu obsługujesz jedną ratę. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że kredyt konsolidacyjny to nie to samo, co kredyt oddłużeniowy. Nie jest on bowiem przeznaczony dla osób o złej historii kredytowania w BIK. Polega jedynie na przeniesieniu zobowiązania kredytowego do innego banku, na korzystniejszych warunkach.
W jaki sposób możesz uzyskać kredyt konsolidacyjny? Cała procedura wygląda podobnie jak w przypadku standardowego kredytu. W związku z tym bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową na podstawie historii w BIK oraz zorientuje się w wysokości Twoich dochodów oraz w formie zatrudnienia. Jeżeli ubiegasz się o tego typu pomoc finansową, musisz przedstawić wszelkie wykazy niespłaconych kredytów. W sytuacji, gdy wartość zadłużeń będzie zbyt wysoka, bank ma prawo zażądać od Ciebie zabezpieczenia w postaci hipoteki.
Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kredycie konsolidacyjnym należy zorientować się na rynku, by znaleźć jak najlepszą ofertę bankową. W związku z tym najlepiej jest złożyć zapytanie kredytowe do kilku różnych banków, przedstawiając przy tym te same warunki. Jak zweryfikować propozycje poszczególnych instytucji finansowych? Pomocne będą tu narzędzia internetowe, w tym ranking kredytu konsolidacyjnego.
Co brać pod uwagę przy ocenie proponowanych przez bank warunków kredytu konsolidacyjnego?
– wysokość całkowitej raty po konsolidacji zobowiązań – musi być ona niższa aniżeli suma dotychczasowych, osobnych zobowiązań, chyba że mimo niższych rat kredytów spłacanych bez konsolidacji towarzyszy znaczące skrócenie okresu finansowania
– łączna suma do spłaty – należy tu pamiętać o wydłużonym okresie finansowania oraz o ewentualnej prowizji za udzielenie kredytu konsolidacyjnego
– okres spłaty – im dłuższy, tym korzystniej dla obecnej sytuacji finansowej klienta, ponieważ wówczas wysokość miesięcznej raty będzie niższa, niemniej jednak w długofalowej perspektywie nie jest to opłacalne, bo wówczas całkowita kwota do spłaty staje się wyższa
– prowizja za udzielenie kredytu
– RRSO, czyli Rzeczywistość Rocznej Stopy Oprocentowania
– skutki opóźnień w spłacie raty – z reguły bank zabezpiecza się przed zwlekaniem klienta ze spłatą raty np. poprzez podwyższenie oprocentowania, dlatego warto najpierw sprawdzić, jak poważne mogą być to konsekwencje
– wymagane zabezpieczenia – często im lepsze warunku kredytu konsolidacyjnego, tym większe zabezpieczenia ze strony banku, które mogą przyjmować hipoteki.
Ranking – kredyt konsolidacyjny
Wybranie najlepszego kredytu konsolidacyjnego wcale nie jest łatwe, ponieważ tego typu ofert jest na rynku mnóstwo. Tak naprawdę większość banków świadczy usługi w postaci kredytu konsolidacyjnego, a to znacząco utrudnia wybór klientowi. Niemniej jednak jest to o tyle korzystne, że rodzi konieczność konkurencji poszczególnych banków pod względem oferowanych warunków konsolidacji. Odpowiednie poszukiwania pozwolą na znalezienie instytucji finansowej, która zaproponuje najniższe oprocentowanie i najkorzystniejsze koszty okołokredytowe. Jak więc podjąć decyzję o wyborze konsolidacji? Najlepiej będzie skorzystać z dostępnych online narzędzi. Jeśli więc chcesz znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny, ranking będzie najwygodniejszą opcją.
Kredyt konsolidacyjny hipoteczny i standardowy – ranking. Jak to działa?
Ranking kredytów hipotecznych przedstawia najkorzystniejsze oferty instytucji finansowych, uwzględniając wysokość miesięcznej raty, RRSO, oprocentowanie, prowizję i całkowitą kwotę do spłaty.
Jeśli więc chodzi o kredyt konsolidacyjny, ranking może zmieniać się co jakiś czas, ale na chwilę obecną najlepsze warunki konsolidacji oferuje Citi Handlowy, Santander, BNP Paribas czy PKO BP. Prowizje wahają się od 0% do nawet 13,99%, aczkolwiek warto pamiętać, że niższe prowizje nie oznaczają niższej kwoty spłaty, ponieważ ma na to wpływ także RRSO i oprocentowanie. Są to dość skomplikowane obliczenia i właśnie dlatego najlepiej skorzystać z rankingu kredytów konsolidacyjnych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS