A A+ A++

Olej z wiesiołka tłoczony jest na zimno, dlatego też zachowuje wszystkie możliwe właściwości. Nie nadaje się jednak do smażenia czy gotowania, bo może być wykorzystany wyłącznie na zimno. Postaw na olej z wiesiołka, jeśli chcesz zadbać o siebie zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Zobacz, jak najlepiej dawkować ciekawy olejek.

Jak już się domyślasz, olej z wiesiołka świetnie wpływa na pracę całego organizmu. Bez obaw można go stosować regularnie doustnie albo zewnętrznie na skórę. Olej z wiesiołka świetnie wzmacnia odporność, a także coraz częściej wspomina się o jego niezwykłym wpływie na walkę z nowotworem. Jakie jeszcze właściwości wykazuje olej z wiesiołka?

Dlaczego olej z wiesiołka ma takie wszechstronne zastosowanie? Głównie dlatego, że zawiera wysoką dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminę E, selen, cynk, magnez i wapń. Może być używany jako element codziennej diety.

Olej z wiesiołka możesz wcierać w skórę i we włosy, ale także możesz zażywać go doustnie w formie płynu albo praktyczniejszych kapsułek. Jeśli chcesz wprowadzić olej do swojej diety, zacznij od 1 łyżeczki przed posiłkiem. Jeśli borykasz się z trądzikiem czy bólami mięśni, po prostu wetrzyj kilka kropli oleju z wiesiołka w konkretne miejsce. Jak długo stosować olej? Wszystko zależy od tolerancji organizmu, ale najczęściej nie ma żadnych ograniczeń.

Na szczęście nie ma przeciwwskazań do stosowania oleju z wiesiołka, jeżeli nie przekraczasz zalecanej dawki. Czasami jednak mogą pojawić się pewne działania niepożądane, np. wymioty, bóle brzucha czy mdłości, więc lepiej w takim przypadku zarzucić stosowanie oleju z wiesiołka. Kobiety w ciąży i w czasie karmienia, dzieci oraz osoby cierpiące na padaczkę czy zaburzenia krwawienia nie mogą korzystać z tego oleju.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy mogę zaufać PPK?
Następny artykuł“Odblask tajemnicy”. Niezwykłe dzieła sztuki w Filharmonii Kaszubskiej