Na rynku mamy już całe zatrzęsienie obudów komputerowych, które kuszą do siebie konsumentów przy pomocy kolorowego podświetlenia i wielu tafli hartowanego szkła. Starzy wyjadacze zdają sobie jednak sprawę, że dużo ważniejsza w komputerze jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Dzięki niej nasze podzespoły będą osiągać niższe temperatury, a to bezpośrednio przełoży się na wyższą kulturę pracy, wydajność oraz żywotność. Na szczęście coraz więcej producentów zaczyna znowu stawiać na funkcjonalność, zamiast samego wyglądu. Jednym z nich jest Deepcool, a dowodem na to ma być model CL500. To naprawdę przewiewna obudowa, która dodatkowo oferuje magnetyczny panel boczny, prosty demontaż panelu górnego jednym przyciskiem, stojak na ciężkie karty graficzne czy hub dla wentylatorów.
Opisywana obudowa trafi do sprzedaży jeszcze w trzecim kwartale 2020, a jej sugerowana cena na polskim rynku ma wynosić około 350 złotych.
Test chłodzenia Deepcool Assassin III – Nowy król wydajności?
Deepcool CL500 to dwukomorowa obudowa o wymiarach 519 x 226 x 473 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 8,4 kilograma. W środku zamontujemy płyty główne w standardzie ATX, Micro ATX oraz Mini ITX; chłodzenia procesora o wysokości do 165 milimetrów; karty graficzne o długości do 330 milimetrów i zasilacze nie dłuższe niż 160 milimetrów. Dla nośników danych przewidziano dwie zatoki 3,5 cala oraz dwa miejsca 2,5 cala. Panel I/O umieszczono na górze konstrukcji, bliżej frontu. Gości on dwa USB 3.1 Gen 1 typu A, jedno USB 3.2 Gen 2 typu C, złącze audio typu combo oraz przycisk Power i Reset.
Deepcool DQ-M-V2L – Zasilacze 80 PLUS Gold z 10-letnią gwarancją
Deepcool CL500 może pomieścić do sześciu wentylatorów – dwa 140- lub trzy 120-milimetrowe na froncie, dwa mniejsze na górze oraz jeden z tyłu. Fabrycznie dostajemy tylko jedno “śmigło” 120-milimetrowe bez podświetlenia RGB LED. Producent jednak dołącza hub dla czterech wentylatorów PWM oraz podpórkę dla kart graficznych, która ma uniemożliwić opadanie ich w slocie PCI Express w przypadku modeli z dużym i ciężkim radiatorem. Opisywana obudowa trafi do sprzedaży jeszcze w tym kwartale, a jej sugerowana cena na polskim rynku ma wynosić około 350 złotych. Tym samym może być to ciekawa propozycja dla fanów przewiewności.
Źródło: Deepcool
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS