A A+ A++

Segregacja śmieci sprawia ci problemy? Nie wiesz, gdzie należy wyrzucić np. kopertę bąbelkową czy flakon po perfumach? Jest na to rada. Na stronie wyrzucam.to ruszyła właśnie gdyńska internetowa wyszukiwarka odpadów. Pozwoli ona sprawnie i szybko znaleźć informacje o tym, do którego pojemnika powinna trafić dana rzecz.

Zasady segregacji śmieci nie dla wszystkich są łatwe i oczywiste. Często zastanawiamy się, gdzie powinien trafić dany odpad albo czy trzeba rozdzielić go na części i wyrzucić do osobnych pojemników. Dlatego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i stworzyliśmy internetową wyszukiwarkę, dzięki której w prosty sposób można to sprawdzić – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Teraz segregacja śmieci będzie prosta, jak nigdy. Wszystko dzięki internetowej wyszukiwarce odpadów. Gdzie ją znaleźć? Należy odwiedzić gdyńską stronę: wyrzucam.to i wejść w zakładkę Segreguję to lepiej. Potem wystarczy już tylko wpisać szukane hasło i dowiedzieć się, gdzie wyrzucić dany odpad.

Wyszukiwarka powstała dla mieszkańców i z myślą o nich. Dlatego każdy może ją współtworzyć. W jej bazie znajduje się obecnie ponad 430 różnego rodzaju produktów. Jeśli jednak ktoś nie znajdzie tam interesującego go odpadu, jednym kliknięciem może zgłosić sugestię, aby dodać go do wyszukiwarki. Każde zgłoszenie zostanie zapisane i zweryfikowane. Po zakwalifikowaniu odpadu do odpowiedniej frakcji, znajdzie się on na liście wyszukiwania.

Gdyńska internetowa wyszukiwarka odpadów powstała w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Wyrzucam.to”, która ma na celu ułatwienie wprowadzenia ekologicznych nawyków w codziennym życiu. Więcej na temat zasad segregacji można dowiedzieć się na miejskiej stronie wyrzucam.to.

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jeszcze więcej o segregacji śmieci lub zweryfikować swoją wiedzę, powstała specjalna grupa edukacyjna na Facebooku – SEGREGUJ.TO w Gdyni. To idealne miejsce dla osób dbających o środowisko oraz kolejna okazja do tego, aby znaleźć informacje o problematycznych odpadach i ich segregacji. Znajdują się tam również cenne wskazówki, jak dać niektórym rzeczom drugie życie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSetna rocznica Bitwy Warszawskiej. Łódź uczciła bohaterów
Następny artykułPierwsza użytkowa misja Crew Dragona później niż zakładano