A A+ A++

Akcja Menstruacja- pierwsza organizacja w Polsce, założona przez cztery licealistki (Emilia Kaczmarek, Magdalena Demczak, Julia Kaffka oraz Wiktoria Szpunar) walcząca z ubóstwem i tabu menstruacyjnym.

  • Hej, dziewczyny!” to projekt,nad którym teraz pracuje Akcja Menstruacja; jego celem jest przełamywanie barier edukacyjnych podczas okresu i zmniejszenie skali ubóstwa menstruacyjnego wśród nastolatek za pomocą pudełek z darmowymi środkami menstruacyjnymi i w szkolnych toaletach.
  • Każda szkoła objęta projektem będzie otrzymywała co miesiąc zapas środków higienicznych, które umieszczane będą w oznakowanym pudełku w toalecie.
  • Fundacja planuje także przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na temat okresu oraz wydanie poradnika na temat prawidłowego dystrybuowania środków menstruacyjnych, by każdy właściwie podchodził do problemu ubóstwa menstruacyjnego wśród uczennic.
  • Pod linkiem wskazanym poniżej można wspierać organizatorów w prowadzeniu takiego wsparcia kobiet-zachęcamy do wpłacania pieniędzy i uzupełniania Punktów Pomocy Okresowej, o których szerzej w dalszej części artykułu.
Nieruchomości

https://pomagam.pl/hejdziewczyny

Punkt Pomocy Okresowej to mała szafka o wielkiej mocy, z której każda osoba będzie mogła wziąć produkty menstruacyjne. Od dzisiaj taki Punkt znajduje się w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6. 

Według raportu Kulczyk Foundation 4% Polek nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. Czyli blisko 50 000 kobiet każdego miesiąca staje przed wyborem: posiłek czy podpaska?

Dzięki Punktom Pomocy Okresowej, Polki dotknięte ubóstwem menstruacyjnym będą mogły anonimowo i natychmiastowo uzyskać pomoc.

Na początku w takim Punkcie znajdzie się:
– 30 podpasek,
– 30 tamponów,
– 15 wkładek higienicznych,
– 5 chusteczek antybakteryjnych.

Taki Punkt to także miejsce, gdzie każda osoba dobrej woli może zostawić paczkę środków higienicznych i tym samym przyczynić się do walki z ubóstwem menstruacyjnym. Chcemy, by Punkty Pomocy Okresowej stały się symbolem wzajemnej solidarności i rozpoczęły dyskusję na temat pomocy kobietom na tej płaszczyźnie.

https://pomagam.pl/okrespomocy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy komendant WKU w Nowym Targu
Następny artykułZabijemy motyle i pszczoły. A komary i tak sobie poradzą, m.in. dzięki śmieciom