A A+ A++

Liczne badania pokazują, że kobiety są bardziej samotne od mężczyzn. Nie tylko singielki, ale również kobiety w związkach. Brak im wsparcia, zrozumienia oraz zwyczajnej, szczerej rozmowy. Szczególnie widać to w rozmowach telefonu zaufania.

Zobacz także: Spowiedź duszy w telefonie [ROZMOWA] Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński…

W 1972 roku jeden z Beatlesów, John Lennon, śpiewał o zniewoleniu kobiet. Utwór „Woman is The Nigger of The World” („Kobieta jest murzynem świata”) był swojego rodzaju manifestem o sytuacji i losie kobiet w naszym społeczeństwie. Nawoływał do tego, aby o tym problemie myśleć, mówić głośno i przeciwdziałać mu.

— Od tamtego czasu minęło już blisko 50 lat, a sytuacja kobiet w porównaniu do mężczyzn wciąż pozostawia wiele do życzenia. Wydawałoby się, że jest równouprawnienie, ale to nieprawda. W dalszym ciągu przewaga męskich zachowań jest zbyt silna. Patriarchalizm trzyma się mocno, a kobiety cały czas pozostają w cieniu — mówi Andrzej Dramiński reprezentujący Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Telefonicznej, wspierające Olsztyński Telefon Zaufania „Anonimowy przyjaciel”…

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w weekendowym (18-19 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd wtorku luzowanie obostrzeń? Ministerstwo Zdrowia proponuje skrócenie dystansu
Następny artykułTrzeci dzień unijnego szczytu. Morawiecki mówił o sporych rozbieżnościach i jasnym stanowisku ws. klauzuli praworządności