A A+ A++

Wielka Brytania osiągnęła właśnie najwyższy poziom zatrudnienia odkąd prowadzone są na ten temat statystyki. Ale jak to zwykle bywa, niektóre miasta radzą sobie lepiej niż inne. Zaskakująco to nie Londyn znalazł się na szczycie rankingu!

r e k l a m a



Zobacz także:

Poszukujący pracy powinni rozważyć przeprowadzkę do Edynburga, bo to właśnie w stolicy Szkocji pojawia się najwięcej ofert zatrudnienia – ich liczba wzrosła aż o 79% w ciągu roku! To niemal 2 razy więcej niż na całych Wyspach, gdzie i tak nie ma co narzekać, bo bezrobotni mają średnio o 43% ofert do wyboru więcej, podaje serwis Daily Telegraph.

W tym zestawieniu Londyn znalazł się dopiero za Birmingham (54%), Manchesterem (47%) i Liverpoolem (47%) z 42%, czyli wynikiem nieco poniżej średniej krajowej. Mimo tego, w kwestii liczby ofert i tak wygrywa – spośród wszystkich 134,232 aż 22,500 dotyczy właśnie Londynu. Dla porównania, dla pierwszego w tabeli Edynburga pojawiło się 861 ofert.

Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców obu miast i okolic, o wiele łatwiej jest dostać pracę w Szkocji, niż stolicy Anglii. W Edynburgu trzeba pokonać 12 rywali, a w Londynie aż 23. Najgorzej pod tym względem jest w Leeds i Newcastle – tam na jedno miejsce pracy przypada po 24 i 27 osób, podczas gdy w całym państwie średnio 15.

Zgodnie z danymi zebranymi przez CV-Library w ostatnim czasie najbardziej poszukiwaną profesją w UK są nauczyciele (3,580 ofert), a także budowlańcy (3,489). Ci drudzy znajdują się też w czołówce oferowanych zarobków ze średnią 53 tys. funtów rocznie – wyprzedzają ich tylko pracownicy z branży IT i to niewiele, bo zaledwie o 1 tys. funtów rocznie.

– To bardzo ekscytujące, że znaczący wzrost zatrudnienia jest widoczny także poza Londynem i to w stopniu przewyższającym średnią krajową – cieszy się Lee Biggins, założyciel i dyrektor CV-Library, która opracowała te statystyki. – Do tej pory południe UK było postrzegane jako kraina największych możliwości, dlatego dane pokazujące, że wzrost jest udziałem także innych części Wysp, są bardzo pozytywne – dodaje.

Joanna Mierzwa / POLEMI.co.uk
Fot.: Feng Yu / Shutterstock


© Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na POLEMI.co.uk, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody Redakcji POLEMI.
Linki sponsorowane

Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW młodości włożyli kanapkę z McDonalda do pudełka. Tak wygląda po 20 latach
Następny artykułSZOK! Brytyjski premier ostro o imigrantach! Będą zabierać pensje!