W czasach, kiedy praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, na znaczeniu nabiera również biurko w domu. Jest miejscem pracy, domowym warsztatem, przestrzenią w której rozwijamy swoje pasje. Wybierzmy takie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom.
Biurko towarzyszy nam i zmienia się wraz z nami. W zależności od tego, czy jeszcze się uczymy, pracujemy, czy przeszliśmy na tryb pracy zdalnej, czy też może lubimy mieć miejsce do rozwijania swojego hobby – potrzebujemy różnych rozwiązań. Co wcale nie oznacza, że musi to być za każdym razem inny mebel. Jeśli nasze biurko ma sprostać wielu zadaniom, wybierzmy takie które łatwo można zmieniać i rozbudowywać.
Przykładowo Biurko Worknest zaprojektowane przez Wiktorię Lenart będzie domowym miejscem kreatywności. Bazę stanowi drewniany stół z parawanem, który zyskuje dodatkowe możliwości wraz z dokładaniem do niego akcesoriów. Pojemniki, przyborniki czy zawieszki pozwalają zaaranżować niezwykle funkcjonalną przestrzeń roboczą w pokoju, warsztacie czy nawet firmowym open space.
Naturalny wybór
Mówi się, że to jak wygląda blat biurka, świadczy o osobowości tego, który przy nim pracuje. Niezależnie od tego, czy lubimy otaczać się stosem dokumentów, czy też na blacie chcemy mieć jedynie kartkę i długopis, dobierzmy biurko, które będzie dla nas wsparciem w codziennej pracy.
Dla miłośników minimalistycznych rozwiązań idealne może być biurko z kolekcji Nature, które dla VOX zaprojektowała pracownia Tabanda. Możemy wybrać mebel z jedną lub dwiema szufladami w białym kolorze lub dekorze dębowym.
Problemem wielu miejsc pracy są skręcające się na blacie kable od lampki czy laptopa. W biurku Nature sprytnie sobie z nimi poradzono – w tylnej części blatu znajduje się rynna zamykana klapką. Można w niej umieścić listwę elektryczną, podłączyć wszystkie niezbędne ładowarki i zabezpieczyć przed gromadzeniem się kurzu. Dla tych, którzy pracują bardziej analogowo, niż cyfrowo, będzie idealnym schowkiem na kredki, przybory do pisania czy akcesoria do prac manualnych.
Biurko szyte na miarę
Do domowego gabinetu albo klasycznego biura potrzeba czasem sprawdzonych rozwiązań: dużego, reprezentatywnego biurka, które pomieści segregatory, dokumenty czy elektronikę. Takie meble są zwykle masywniejsze, niż opisywane wcześniej propozycje. To przekłada się też na pojemność – klasyczne biurko pełni rolę podręcznego archiwum, więc ważne jest, by wykorzystywać maksymalnie przestrzeń składową. Po jednej stronie mamy zwykle np. ruchomy kontenerek lub szafkę – idealne miejsce na składowanie dokumentów i poszerzanie przestrzeni roboczej. Z drugiej – szuflady na przybory, notesy czy laptopa, gdy zechcemy go odłożyć, by zająć się innymi zadaniami.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS