A A+ A++

Od 6 czerwca mogą być otwarte baseny i sauny. Korzystać z nich możemy, pod warunkiem zachowania rygorów sanitarnych, w tym mniejszej ilości użytkowników, przebywających naraz w obiekcie. Jakie obostrzenia będą panowały na płockich basenach?

Warunki, w jakich możemy korzystać z basenów, określono w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Są to m.in.:

  • zapewnienie 2 metrów odległości klientów od kasy
  • dezynfekowanie kluczyka/bransoletki i szafki po każdym kliencie
  • usunięcie krzeseł i ławek w poczekalniach
  • regularne dezynfekowanie powierzchni wspólnych i często dotykanych
  • zapewnienie pracownikom środków ochrony osobistej.

Jak określono, bezpośrednio przed kasą czy szatnią może znajdować się tylko jedna osoba. Obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z pływalni osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.

Nakazano też ustalenie i kontrolę maksymalnej liczby użytkowników – biorąc pod uwagę zróżnicowanie wielkości obiektów, liczba osób przebywających w jednym czasie na ich terenie powinna być ustalona indywidualnie. Liczba osób jednocześnie korzystających z obiektu nie może przekraczać 50 proc. maksymalnego obciążenia, przy czym jednocześnie nie może być to więcej, niż 150 osób. Wiadomo również, że maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie.

Przy wejściu do obiektu będzie nas obowiązywała dezynfekcja rąk. Na terenie obiektu musimy też nosić osłony ust i nosa, z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie. Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli, należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.

Przed wejściem do hali basenowej obowiązuje też staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem oraz przejście przez brodzik do płukania stóp.

A jak te wytyczne wpłyną na działalność płockich basenów?

– Aktualnie czekamy na wyniki badań naszych wód z obu pływalni, Kobylanki i Podolanki – przekazał nam Konrad Kowal, kierownik działu marketingu MOSiR w Płocku. – Jeśli chodzi o wytyczne to już wiemy, że na pływalni Kobylanka będzie mogło korzystać w jednym czasie maksymalnie 20 osób (4 osoby na tor), a na pływalni Podolanka 100 osób (nie więcej, niż połowa), z czego 32 osoby na niecce sportowej (4 osoby na tor) – wyjaśnił Konrad Kowal.

Niemożliwe będzie na razie korzystanie z Pływalni Jagiellonka, ponieważ od 1 czerwca rozpoczęły się tam prace, które potrwają do końca sierpnia 2020 r. Zgodnie z informacją MOSiR, wykonany zostanie remont łazienek oraz pokrycia dachu części administracyjnej i zapleczy socjalnych.

Ograniczenie wprowadzono również w działalności saun:

  • ograniczenie liczby osób korzystających w jednym czasie z saun do 50% maksymalnej zajętości,
  • rekomendacja zamknięcia saun, które nie zapewniają temperatury większej niż 60 st. C,
  • obowiązkowe korzystanie z saun boso, bez okrycia wierzchniego za wyjątkiem ręcznika (drzwi do sauny muszą pozostać zamknięte w celu utrzymania żądanej temperatury).
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSanatoria wznawiają działalność, ale przyjmują tylko pensjonariuszy bez koronawirusa
Następny artykułPacjent uciekł przez okno z oddziału zakaźnego szpitala w Chełmie