#AkcjaSuperEdukacja Wybór szkoły i zawodu to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Na współczesnym rynku pracy brakuje fachowców z wielu dziedzin. W Branżowej Szkole I stopnia będziesz mógł przez 3 lata zdobywać wiedzę i naukę w wybranym zawodzie, a po kolejnych dwóch latach edukacji w Branżowej Szkole II stopnia będziesz miał możliwość uzyskać dodatkowe kwalifikacje na poziomie technika i zdać maturę.
W dowolnym momencie możesz zdecydować czy po ukończeniu kolejnego etapu nauki podejmiesz pracę, rozwijając karierę zawodową, czy będziesz uczyć się dalej, aż do uzyskania wykształcenia wyższego.
Uczniowie naszej szkoły, oprócz nauki i praktyk zawodowych, mają możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego po szkole, angażowania się w przedsięwzięcia i inicjatywy.
Od 11 lat organizujemy Festiwal Kultury ,,Antynuda”. Uczestniczą w nim całe rodziny. Wszyscy chętni mogą brać udział w różnorodnych zajęciach m.in. we warsztatach plastycznych, muzycznych, historycznych, w zawodach sportowych, zajęciach pierwszej pomocy, kreatywnego myślenia i wielu innych.
Dobrej zabawy i śmiechu nie brakuje podczas spotkań integracyjnych. Wycieczki i wyjścia oraz gry i zabawy sprzyjają wzajemnemu poznawaniu się i tworzeniu dobrej atmosfery w szkole. Z inicjatywy młodzieży organizowane są tzw. ,,nocki w szkole” cieszące się dużym zainteresowaniem, a także międzyklasowe turnieje sportowe.
Ponadto młodzież naszej szkoły bierze udział w wydarzeniach kulturalnych na terenie miasta np. w Senioraliach, Kulturiadzie, Industriadzie i innych.
Akcje wolontariackie to kolejne działania, w które angażują się uczniowie. Uczestniczymy m. in. w ,,Górze grosza”, zbiórce żywności przy współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności, akcjach na rzecz bezdomnych zwierząt i pomagania schroniskom.
Dużą uwagę przywiązujemy także do edukacji regionalnej. Organizujemy szereg imprez mających na celu pielęgnowanie tradycji śląskich, poznawanie historii i kultury naszego regionu np. Dzień górnika, Biesiadę śląską. Od piętnastu lat bierzemy udział w Wojewódzkim Konkursie ,,Edukacja regionalna w szkole” organizowanym przez Śląskie Kuratorium Oświaty, zajmując wysokie lokaty.
Realizujemy wiele projektów o zasięgu lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim, które dają możliwość rozwijania swoich pasji, zainteresowań i aktywnego udziału w różnych działaniach na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.
Współpraca z Fundacją Promocji Inicjatyw Społecznych ,,POLPROM” z Warszawy w tym roku zaowocowała realizacją projektu ,,Aktywność społeczna – zrób to dla siebie”.
Młodzież uczestniczy w zajęciach z doradztwa zawodowego, warsztatach, podejmuje wiele inicjatyw, których głównym celem jest podnoszenie kompetencji społecznych oraz aktywność na rzecz środowiska lokalnego. Jedną z inicjatyw zrealizowanych podczas projektu było przygotowanie Pracowni Rozwoju ,,Wzrastam” – miejsca, w którym uczniowie mogą wyzwolić swoją aktywność, odkryć swoje pasje i zainteresowania.
Ponadto realizujemy projekty Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Ideą programu ,,PoczytajMY” jest promowanie czytelnictwa i zachęcanie najmłodszych do samodzielnego czytania. W zeszłym roku szkolnym gościliśmy w murach Szkoły Podstawowej nr 13, a w tym roku szkolnym w Miejskim Przedszkolu nr 6. Zajęcia z dziećmi mają charakter twórczy i artystyczny. Dzieci poznają utwory różnych autorów, a przy tym doskonale się bawią.
W ramach ogólnopolskiego programu Młodzi w Akcji realizowaliśmy projekt Kreatywne Wyzwania, a w nim „Zamaluj na lokalnie, czyli sztuka, która angażuje”… oraz „Kronikę sportową, czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy”. Finał działań został przedstawiony na Szkolnym Festynie. W tym roku prowadzimy ,,Kampanię zaufania, czyli jak pomagać słowem i obrazem”.
Od wielu lat realizujemy również projekty w ramach ,,Solidarnej Szkoły”. Ich głównym celem jest kształtowanie postaw solidarności i współodpowiedzialności oraz zaangażowanie społeczności szkolnej na rzecz tych wartości, jak również edukacja na temat historii ruchu Solidarność. Nasza szkoła znalazła się wśród 12 wyróżnionych szkół z całej Polski, zaproszonych do Gdańska na konferencję podsumowującą projekt Fundacji CEO ,,Solidarna szkoła”. Byliśmy niezwykle szczęśliwi, że mogliśmy przebywać w miejscu podpisywania porozumień sierpniowych 1980 r.
Oprócz działań i akcji wolontariackich i podnoszenia kompetencji społecznych uczniowie mają także możliwość zwiększania swoich kompetencji zawodowych.
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 rozpoczęliśmy realizację projektu ,,Śląskie. Zawodowcy”. Uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności zawodowe poprzez udział w stażach, praktykach, szkoleniach, kursach, doradztwie zawodowym.
Kolejna, atrakcyjna propozycja dla uczniów, to – Program ,,Erasmus+” umożliwiający realizację zagranicznych praktyk zawodowych w Niemczech. Udział młodzieży w stażach zagranicznych sprzyja doskonaleniu umiejętności zawodowych i językowych. Staż potwierdzany zostaje certyfikatem Europass Mobilność.
Uczymy się, pracujemy, działamy i osiągamy sukcesy. Warto wspomnieć o tych najważniejszych:
-
I, II oraz III miejsce w miejskim konkursie na najlepszy biznesplan ,,Firma na start”;
-
nagroda w wojewódzkim konkursie na przedmiot upcyklingowy w ramach projektu ,,Warsztat po godzinach”;
-
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie ,,Poznaj zawód, w którym kształci moja szkoła” organizowanym przez Śląskie Kuratorium Oświaty;
-
I, II, IV, V miejsca w wojewódzkim Konkursie „Edukacja regionalna w szkole”;
-
Wyróżnienie Podczas Gali Siemianowickie Barwy Wolontariatu dla klubu „Bezinteresowni ZSOiZ”;
-
Tytuł „Lider dobroczynności”.
Wybierz zawód – zadbaj o swoją przyszłość. Zaplanuj swoją ścieżkę kariery! Zapraszamy!
Życząc samych dobrych wyborów zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.zsoiz.szkolnastrona.pl
oraz profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/ZSZ2ZSOIZ/
https://www.facebook.com/cios.gazetkaszkolna
Zachęcamy również do zapoznania się z filmową ofertą naszej szkoły:
Pełna oferta siemianowickiej edukacji na stronie http://www.superedukacja.siemianowice.pl/
autor: Zespół Promocyjny ZSOiZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS