A A+ A++

Biblioteka Gdynia zaprasza na spotkanie autorskie on-line z Adamem Robińskim. Porozmawiamy o książce „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”. Spotkanie na żywo będzie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 21 maja o godzinie 18.00. Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska.

Adam Robiński
Człowiek dwóch warszawskich biegunów. Urodził się na Bielanach, wychował na Ursynowie, gdzie mieszka do dziś. Jako dziennikarz debiutował w „Życiu Warszawy”, potem związany był m.in. z „Rzeczpospolitą” i „National Geographic Polska”. Obecnie stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego” i m.in. „Pisma”.
Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Jego pierwsza książka „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” zdobyła tytuł Podróżniczej Książki Roku w konkursie Travelery 2018 oraz Nagrodę Magellana 2018. Był za nią także nominowany do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrody Conrada. W listopadzie 2019 roku nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się jego druga książka, „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”, za którą został nominowany do Odkryć Empiku.

O „Kiczerach” tak pisze wydawca: Bieszczady – wyśniona kraina połonin i wyludnionych wsi, w których wciąż owocują jabłonie. Polska Patagonia, ziemia dziwaków, wyrzutków, utracjuszy i kowbojów. Ojczyzna stracona, ojczyzna zyskana. Kraj wilków i niedźwiedzi. Dzicz, w którą jedzie się – jak głosi slogan przepracowanych – rzuciwszy wszystko inne. Adam Robiński z mapą w ręce, książką Bruce’a Chatwina w plecaku i garścią orzechów w kieszeni przemierza pogranicze Polski, Ukrainy i Słowacji, nie mając żadnego innego celu poza byciem w drodze. Natyka się na ludzi, którzy w tutejszych dolinach zapuścili korzenie, i z każdym kolejnym miesiącem podróży uświadamia sobie, że coś tu nie gra. Bo w Bieszczadach wszystkim się coś wydaje, nie ma jednej pamięci, a pięknego kłamstwa nigdy nie wolno mylić z oszustwem.

Hanna Łozowska
Dziennikarka, autorka reportaży i wywiadów, organizatorka wydarzeń kulturalnych, doktorantka literaturoznawstwa, badaczka literatury niefikcjonalnej, specjalista ds. marketingu Biblioteki Gdynia. Pisze i fotografuje dla zinu „Solidarność Codziennie” Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, po godzinach recenzuje powieść graficzną. Ukończyła półroczne warsztaty reportażu „Metafora faktu” u Włodzimierza Nowaka, a obecnie studiuje w Polskiej Szkole Reportażu przy Instytucie R.

TRANSMISJA: 
Zapraszamy do oglądania na fanpage’u Biblioteki Gdynia: facebook.com/BibliotekaGdynia.
Nie przegapcie! Spotkanie będzie dostępne tylko przez 3 dni.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe przejście dla pieszych na ul. Jana z Kolna
Następny artykułGra Miejska z Pucharem Gdyni