A A+ A++

Po raz kolejny restaurator z Jasła zaskakuje swoim niekonwencjonalnym pomysłem. Najpierw znalazł sposób na to, aby otworzyć hotelową restauracje, teraz buduje domek wypoczynkowy ze szklanych butelek. Jak podkreśla, chce zaszczepić w młodym pokoleniu “ziarnko ekologiczności”.

W Krzemiennej nad Sanem rozpoczęto budowę domku wypoczynkowego ze szklanych butelek. Pomysłodawcą jest Grzegorz Schabiński, przedsiębiorca z Jasła, który jako pierwszy w Polsce w dobie koronawirusa i obowiązujących obostrzeń otworzył hotelową restaurację. Teraz jego nowym celem jest wybudowanie domku ze szklanych butelek. Budynek o wymiarach 4 na 5 metrów będzie w pełni funkcjonalny. – Domek będzie przystosowany dla trzech osób, wyposażony w pełny węzeł sanitarny z ogrzewaniem elektrycznym w łazience. Pozostałe pomieszczenia będą ogrzewane za pomocą kuchni kaflowej – podkreśla biznesmen.

W budynku powstanie łazienka, aneks kuchenny z miejscem noclegowym i jadalnią. Co więcej, klienci będą rozkoszować się widokiem na staw. Przedsiębiorca zbiera materiał na wykonanie domku. Na tę chwilę ma już dwie palety szklanych butelek. – Zainspirowała mnie bardzo duża ilość butelek, które pozostają po imprezach, dlatego na początku wymyśliłem budowę kontenera na śmieci. Jednak z czasem pomysł na wykorzystane butelek zmienił się. Zdecydowałem się na budowę ekologicznego domku z biologicznie czynnym dachem. Na całej jego powierzchni posadzimy konopie, która w przyszłości posłuży do budowy kolejnego domku. To już pomysł mojej żony Katarzyny – wyjaśnia G. Schabiński.

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka na wsparcie inicjatywy. Potrzebne jest 7 tys. zł. Przedsiębiorcy liczą również na wsparcie materialne. Każda szklanka butelka będzie mile widziana. W zamian za wpłaty oferują nagrody w formie noclegów np. nocleg dla 3 osób za 150 zł. Jest również propozycja dla wędkarzy. Więcej informacji na zrzutka.pl.

id

fot. archiwum prywatne

Napisany dnia: 18.05.2020, 09:24

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAutobusów w Lipsku nie zobaczysz
Następny artykułRÓŻNORODNOŚĆ SANDOMIERSKIEGO DZIEDZICTWA – odcinek 1