Bibliotekarki z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu małymi krokami wracają do swych codziennych bibliotecznych zajęć, zwłaszcza tych ulubionych, czyli wypożyczania książek swoim czytelnikom.
Od poniedziałku, 18 maja do odwołania, obowiązywać będą nowe zasady korzystania z biblioteki, które wiążą się ze stopniowym wydłużaniem godzin jej otwarcia. Wypożyczalnia będzie czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00 – 13.00 i 14.00 – 18.00, w środy natomiast w godz. 11.00 – 15.00. Książki można wypożyczać po uprzednim ich zamówieniu telefonicznie (614421274 – Oddział dla Dzieci, 614421276 – Wypożyczalnie), mailowo ([email protected] i [email protected] ) lub poprzez katalog online.
Nieczynne będą nadal Czytelnia i Ośrodek Wiedzy o Regionie. Podobnie jak we wszystkich innych instytucjach kultury, w bibliotece nie będą organizowane żadne imprezy i spotkania.
Od momentu rozpoczęcia kwarantanny, bibliotekarki otrzymywały sygnały, że czytelnicy, zarówno młodsi jak i starsi, mocno stęsknili się za nimi. Dobra wiadomość jest taka, że od 5 maja można już śmiało uzupełniać swoje braki w czytaniu i wypożyczać wymarzone książki. Chętnych nie zabrakło. Ju od pierwszego dnia drzwi biblioteki praktycznie się nie zamykały. I to bardzo cieszy. Stęsknieni za biblioteką i książkami czytelnicy w końcu mogli uzupełnić swoje literackie zapasy.
A apetyty ich, jak pokazują statystyki, wcale nie zmalały przez kwarantannowy okres. Od czasu otwarcia książnicy, tj. od 5 maja, odwiedziło ją blisko 560 osób. Nowotomyślanie wypożyczyli ponad 1200 książek, a zwrócili prawie 1800 pozycji. To naprawdę imponujący wynik. Najchętniej wypożyczana była literatura piękna, zwłaszcza kobieca.
Panie chętnie sięgały po sagi rodzinne, po książki Katarzyny Bondy i Katarzyny Michalak. Chętnie wypożyczane były również książki w orientalnych, arabskich klimatach, głównie autorstwa Tanyi Valko czy Laili Shukri. Panowie chętnie sięgali po kryminały, książki o tematyce politycznej oraz okresu II wojny światowej.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki Remigiusza Mroza oraz Ryszarda Ćwirleja. Najmłodsi czytelnicy skupili się na bajkach oraz lekturach szkolnych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS