A A+ A++
Plac na razie cieszy tylko oko, ale niebawem będzie cieszył również maluchy z całego Adampola

W ekspresowym tempie powstał Ogród Zabaw przy ulicy Wrzosowej na Adampolu. Inwestycja, która miała powstać do końca czerwca jest już gotowa. Niestety, na razie rodzice i dzieci mogą ją tylko pooglądać, bo w całym kraju wciąż, z powodu epidemii, obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw.

Mieszkańcy Adampola na pierwszy miejski plac zabaw na swoim osiedlu czekali od lat. Dobrą nowinę usłyszeli w ubiegłym roku. Obiecana przez ratusz inwestycja pod nazwą Ogród Zabaw miała powstać w formule „projektuj i buduj”, czyli wybrany w przetargu wykonawca miał przygotować dokumentację projektową i zrealizować ją w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy.

Do dwóch ogłoszonych przez miasto przetargów, w maju i czerwcu ubiegłego roku, nie zgłosił się jednak żaden wykonawca. Magistrat jednak dane mieszkańcom Adampola słowo potraktował bardzo poważnie i zdecydował się udzielić zamówienia z wolnej ręki.

Negocjacje podjęte ze znaną w branży firmą Garden Concept Architekci Krajobrazu z Lublina zakończyły się powodzeniem w sierpniu, ale realizacja umowy z powodów proceduralnych i konieczności dokonania korekt w projekcie rozpoczęła się dopiero w marcu tego roku. Ale jak ruszyła, to już wszystko poszło jak z płatka. Wykonawca miał czas na sfinalizowanie prac do końca czerwca, a obiekt już jest gotowy.

– Ogród Zabaw już został przez nas odebrany, ale niestety z jego otwarciem musimy wstrzymać się do czasu zniesienia obowiązujących ograniczeń korzystania z tego typu obiektów z powodu epidemii koronawirusa – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika, ds. inwestycji i rozwoju, przypominając, że inwestycja kosztowała 150 tys. zł

Ogród Zabaw znajduje się na 7-arowej działce w pobliżu lasu u zbiegu ulic Wrzosowej i Szklarnianej. Będzie służył dzieciom nie tylko do zabaw, ale i nauki. Oprócz typowych atrakcji, tj. huśtawek, karuzel, drabinek, elementów do wspinaczki, jest tam: ścieżka bosych stóp z 3 rodzajami nawierzchni, ruchome tablice ze zdjęciami leśnej fauny i flory, wykonany z naturalnych materiałów domek dla owadów, tunel oraz kładki z drewnianych bali pomagających w ćwiczeniu poczucia równowagi. Teren jest oświetlony, a w planach jest jeszcze jego ogrodzenie i monitoring. JN

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułByły prezydent Olsztyna wniósł sprawę o odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie i areszt
Następny artykułPodkarpacie bez zakażeń od trzech dni. MAPA