A A+ A++

Wcierka z kozieradki nie jest trudna do zrobienia, dzięki czemu łatwo i przyjemnie włączysz ją do codziennej pielęgnacji. Ta metoda jest niezwykle banalna, ale równie wspaniale działa na włosy. Kozieradka stosowana jest w kosmetyce od lat, więc warto zwrócić na nią większą uwagę. Domowa wcierka wykonana właśnie z tej rośliny sprawi, że nie będziesz chciała używać innych, gotowych produktów. Poniżej znajdziesz przepis na wcierkę z kozieradki.

Wcierka z kozieradki, a właściwie sama kozieradka pospolita to doskonałe źródło witaminy A i C. Nasiona zawierają w sobie także sole mineralne i lecytynę. Regularne stosowanie kozieradki sprawia, że pobudzone zostają czynności wydzielnicze oraz odporność. Roślina ma właściwości przeciwzapalne, które skutecznie odżywiają i przywracają równowagę skóry. Jeśli chodzi o włosy, wcierka z kozieradki zniweluje problem wypadających pasm. Dodatkowo reguluje wydzielanie sebum i załagodzi stany zapalne skóry głowy. Jeśli zaczniesz stosować wcierkę z kozieradki, zauważysz, że włosy szybciej rosną i są bardzo gęste oraz pełne objętości.

Zobacz także: Sposoby Małgorzaty Rozenek na piękne włosy

Wcierkę z kozieradki uzyskuje się poprzez przygotowanie naparu, który naniesiesz na skórę głowy. Choć poleca się stosowanie wcierki codziennie, to przy tak intensywnym zapachu może być to uciążliwe. Lepiej 2-3 razy w tygodniu spryskać włosy naparem dla pięknych efektów.

Przepis na wcierkę z kozieradki:

1. Zalej wrzątkiem nasiona kozieradki i trzymaj pod przykryciem aż napar ostygnie.
2. Odcedź nasiona i przelej wodę do butelki z atomizerem.
3. Gotową wcierkę możesz przechowywać w lodówce maksymalnie tydzień.
4. Nałóż wcierkę na włosy wieczorem – dokładnie wmasuj ją w skórę.
5. Pozostaw ją na całą noc, a rano umyj głowę szamponem.

Wcierkę z kozieradki możesz także nałożyć przed olejowaniem włosów – wówczas składniki odżywcze jeszcze lepiej zadziałają. Jak widzisz, zastosowanie kozieradki na włosy przyniesie wiele dobrych rezultatów w procesie odbudowy pasm oraz ureguluje wydzielanie łojotoku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGliwiczanie czekali na to od lat. Będą ogródki na starówce
Następny artykułUwaga! Burze z gradem